Final cu scandal! Brazilia e in optimi, Kaka e eliminat: Brazilia 3-1 Coasta de Fildes! Vezi rezumat

Brazilia Coasta de Fildes CM 2010
Data publicarii: Duminica 20 Iunie 2010, 23:30
Data actualizarii: Duminica 20 Iunie 2010, 23:34

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Meci nebun intre Brazilia si Coasta de Fildes. Super goluri, eliminari, batai si intrari dure - asa a fost derbyul de duminica de la Mondialul din Africa de Sud.

Luis Fabiano s-a jucat cu Coasta de fildes si a reusit o dubla de senzatie in minutele 25 si 50, golul doi fiind reusit dupa ce a facut de doua ori hent (vezi aici faza)

Brazilia a continuat showul, iar Elano a marcat in minutul 63 pentru 3-0. Din pacate, el a fost faultat dur in minutul 66, iar Dunga l-a inlocuit cu Dani Alves.

Drogba a inscris golul de onoare pentru Coasta de Fildes in minutul 79, cand s-a incheiat si fotbalul. Ivorienii au inceput intrarile de K1 pe teren, iar totul a culminat cu eliminarea lui Kaka. Culmea, brazilianul nu a lovit, insa un ivorian a simulat perfect o lovitura fara minge si a cazut ca secerat.

Brazilia invinge cu 3-1 si este calificata din Grupa catre optimi. In ultimul meci va juca in fata Portugaliei.

Brazilia: 1. Julio Cesar, 2. Maicon, 3. Lucio, 4. Juan, 5. Melo, 6. Bastos, 7. Elano, 8. Gilberto Silva, 9. Luis Fabiano, 10. kaka, 11. Robinho

Rezerve: Gomes, Dani Alves, Luisao, T. Silva, Gilberto, Josue, Ramires, Baptista, Kleberson, Nilmar, Doni, Grafite

Coasta de Fildes: 1. Barry, 4. Kolo Toure, 5. Zokora, 8. Kalou, 9. Tiote, 11. Drogba, 15. Dindane, 17. Tiene, 19. Yaya Toure, 20. Demel, 21. Eboue

Rezerve: Angoua, Boka, Gohouri, Doumbia, Gervinho, Gosso, Romaric, Kouamatien, Zogbo, Keita, Bamba, Yeboah

Final
Min 87. KAKA ELIMINAT! In ultimele minute, ivorienii au jucat "murdar". Fiecare intrare a fost dura. Un ivorian a sibumat ca a fost lovit de Kaka fara minge, motiv pentru care Kaka a fost eliminat. Jucatorii au fost la un pas de bataie!
Min 79. GOL COASTA DE FILDES! Drogba reuseste al doilea gol al sau in istorie la un mondial!
Min 67.
Elano este schimbat cu Dani Alves.
Min 66.
Accident Horror! Elano primeste o talpa in tibie si nu se mai ridica de pe teren!
Min 63. GOL BRAZILIA! Elano reuseste al doilea gol la mondial!
Min 62.
Sut al lui Kaka din 12 metri, respinge portarul ivorian.
Min 54.
Intra Gervinho, iese Dindane
Min 53.
Ratare uriasa Drogba! A trimis cu capul din 6 metri la coltul lung, mingea trece pe langa poarta.
Min 50. GOL BRAZILIA! Luis Fabiano a reusit dubla dupa ce a trecut de 3 adversari in careu. Ivorienii acuza ca a facut hent de doua ori in aceeasi faza!
Min 45. Pauza
Min 38.
Dindane suteaza peste poarta
Min 31. Tiene primeste un galben.
Min 25. GOL BRAZILIA! Luis Fabiano marcheaza cu un sut superb in forta din unghi la 6 metri la coltul scurt!