Kapetanos, 45 de minute in Grecia 2-2 Coreea de Nord! Vezi VIDEO!

Data publicarii: Miercuri 26 Mai 2010, 09:26
Data actualizarii: Miercuri 26 Mai 2010, 09:55

Kapetanos a fost rezerva in amicalul pe care nationala sa l-a disputat in fata coreenilor, dar atacantul Stelei a fost intrudus pe teren imediat dupa pauza.

Grecia n-a pornit bine in pregatirile pentru Cupa Mondiala. Echipa lui Kapetanos a remizat in Austria, scor 2-2, cu Coreea de Nord.

Costas Katsouranis a deschis scorul, dar Jong Tae-Se a reusit sa egaleze, spre suprinderea fostilor campioni europeni.

Angelos Charisteas si-a readus echipa in avantaj dupa pauza, cand a intrat si Kapetanos pe teren. Dar acelasi Jong, poreclit si Rooney al Asiei, a reusit sa egaleze.

Grecia va intalni in grupa B Coreea de Sud, astfel ca oamenii lui Otto Rehhagel stiu la ce sa se astepte.

Echipa Greciei: Michalis Sifakis (Alexandros Tzorvas, 46), Sotiris Kyrgiakos (Avraam Papadopoulos, 46), Loukas Vyntra (Giourkas Seitaridis, 46), Vangelis Moras, Nikos Spiropoulos, Giorgos Karagounis (Christos Patsatzoglou, 62), Alexandros Tziolis, Costas Katsouranis, Fanis Gekas (Pantelis Kapetanos, 46), Dimitris Salpigidis, Georgios Samaras (Angelos Charisteas, 46).

Kapetanos s-a remacat la o singura faza, cand a sprintat pe dreapta, a pasat la Tziolis in fata careului advers, iar acesta a tras putin pe langa poarta adversa.