Campionatul Mondial 2010 faza grupelor program CM 2010

Cand se joaca cele mai tari meciuri din grupe? Vezi programul complet de la mondiale!

Programul partidelor de la turneul final al Cupei Mondiale din Africa de Sud, care se desfasoara in perioada 11 iunie - 11 iulie:

SPORT.RO
Data publicarii: Joi 03 Iunie 2010, 19:05
Data actualizarii: Joi 03 Iunie 2010, 19:36
  • Grupa A
    11 iunie 17:00 Africa de Sud- Mexic -
    11 iunie 21:30 Uruguay - Franta -
    16 iunie 21:30 Africa de Sud - Uruguay -
    17 iunie 21:30 Franta - Mexic -
    22 iunie 17:00 Mexic - Uruguay -
    22 iunie 17:00 Franta - Africa de Sud -
  • Grupa B
    12 iunie 14:30 Coreaa de Sud - Grecia -
    12 iunie 17:00 Argentina - Nigeria -
    17 iunie 14:30 Argentina - Coreea de Sud -
    17 iunie 17:00 Grecia - Nigeria -
    22 iunie 21:30 Nigeria - Coreea de Sud -
    22 iunie 21:30 Grecia - Argentina -
  • Grupa C
    12 iunie 21:30 Anglia- SUA -
    13 iunie 14:30 Algeria - Slovenia -
    18 iunie 17:00 Slovenia - SUA -
    18 iunie 21:30 Anglia - Algeria -
    23 iunie 17:00 SUA - Algeria -
    23 iunie 17:00 Slovenia - Anglia -
  • Grupa D
    13 iunie 17:00 Serbia - Ghana -
    13 iunie 21:30 Germania - Australia -
    18 iunie 14:30 Germania - Serbia -
    19 iunie 17:00 Ghana - Australia -
    23 iunie 21:30 Ghana - Germania -
    23 iunie 21:30 Australia - Serbia -
  • Grupa E
    14 iunie 14:30 Olanda - Danemarca -
    14 iunie 17:00 Japonia - Camerun -
    19 iunie 14:30 Olanda - Japonia -
    19 iunie 21:30 Camerun - Danemarca -
    24 iunie 21:30 Danemarca - Japonia -
    24 iunie 21:30 Camerun - Olanda -
  • Grupa F
    14 iunie 21:30 Italia - Paraguay -
    15 iunie 14:30 Noua Zeelanda- Slovacia -
    20 iunie 14:30 Slovacia - Paraguay -
    20 iunie 17:00 Italia - Noua Zeelanda -
    24 iunie 17:00 Paraguay - Noua Zeelanda -
    24 iunie 17:00 Slovacia - Italia -
  • Grupa G
    15 iunie 17:00 Costa de Fildes - Portugalia -
    15 iunie 21:30 Brazilia - Coreea de Nord -
    20 iunie 21:30 Brazilia - Costa de Fildes -
    21 iunie 14:30 Portugalia - Coreea de Nord -
    25 iunie 17:00 Coreea de Nord - Costa de Fildes -
    25 iunie 17:00 Portugalia - Brazilia -
  • Grupa H
    16 iunie 14:30 Honduras - Chile -
    16 iunie 17:00 Spania - Elvetia -
    21 iunie 17:00 Chile - Elvetia -
    21 iunie 21:30 Spania - Honduras -
    25 iunie 21:30 Elvetia - Honduras -
    25 iunie 21:30 Chile - Spania -

Programul optimilor de finala ale Cupei Mondiale:

Sambata, 26 iunie
Meciul 49: Echipa de pe locul 1 in grupa A - locul 2 in grupa B (Port Elizabeth, ora 16.00);
Meciul 50: Locul 1 in grupa C - locul 2 in grupa D (Rustenburg, ora 20.30).

Duminica, 27 iunie
Meciul 51: Locul 1 in grupa D - locul 2 in grupa C (Bloemfontein, ora 16.00);
Meciul 52: Locul 1 in grupa B - locul 2 in grupa A (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).

Luni, 28 iunie
Meciul 53: Locul 1 in grupa E - locul 2 in grupa F (Durban, ora 16.00);
Meciul 54: Locul 1 in grupa G - locul 2 in grupa H (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).

Marti, 29 iunie
Meciul 55: Locul 1 in grupa F - locul 2 in grupa E (Pretoria, ora 16.00);
Meciul 56: Locul 1 in grupa H - locul 2 in grupa G (Cape Town, ora 20.30).

Sferturile de finala ale CM-2010:

Vineri, 2 iulie
Meciul 57: Castigatoarea meciului 53 - Castigatoarea meciului 54 (Port Elizabeth, ora 16.00);
Meciul 58: Castigatoarea meciului 49 - Castigatoarea meciului 50 (Johannesburg/Soccer City, ora 20.30).

Sambata, 3 iulie
Meciul 59: Castigatoarea meciului 52 - Castigatoarea meciului 51 (Cape Town, ora 16.00);
Meciul 60: Castigatoarea meciului 55 - Castigatoarea meciului 56 (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).

Programul semifinalelor CM:

Marti, 6 iulie

Meciul 61: Castigatoarea meciului 58 - Castigatoarea meciului 57 (Cape Town, ora 20.30).

Miercuri, 7 iulie

Meciul 62: Castigatoarea meciului 59 - Castigatoarea meciului 60 (Durban, ora 20.30).

Finala mica se va disputa sambata, 10 iulie, la Port Elizabeth, de la ora locala 20.30, intre invinsa din meciul 61 si invinsa din meciul 62.

Finala mare a turneului din Africa de Sud va avea loc duminica, 11 iulie, la Johannesburg/Soccer City, de la ora 20.30, intre castigatoarea meciului 61 si castigatoarea meciului 62.

 

Modifică setările cookies