Un fleac, i-au ciuruit! Kazahstan 0-4 Anglia! Vezi super golurile reusite de Anglia!

Data publicarii: Sambata 06 Iunie 2009, 20:00
Data actualizarii: Sambata 06 Iunie 2009, 20:13

Kazahstanul a fost mitraliat de armata lui Capello la Alma-Ata! Baryy, Heskey, Rooney si Lampard au fost marcatorii celor 4 goluri.

Anglia a tremurat jumatate de ora in fata celei mai slabe aparari din Grupa 6 a preliminariilor pentru Campionatul Mondial. In tur a fost 0-0 la pauza intre cele doua pe Wembley, meci dupa care Capello a fost criticat, italianul n-a vrut sa mai dea inca o data peste asta.

Gerrard a fost omul primei reprize. A centrat perfect cu stangul de la marginea careului pentru Gareth Barry, care a marcat cu capul in minutul 39. Heskey a inscris golul doi al Angliei, dupa o eroare a portarului Mokin. Gerrard a lobat mingea de la aproape 40 de metri, Mokin a respins gresit, iar Heskey a dus scorul la 2-0 in minutul 45+1.

Asa cum statistica arata, Kazahstan a picat fizic din minutul 60, iar Anglia a ramas singura pe teren. Rooney a dus scorul la 3-0 dupa o foarfeca superba reusita din 6 metri, in minutul 73, iar Lampard a dus scorul la 4-0 din penalty 4 minute mai tarziu.

Anglia joaca urmatorul meci din Grupa cu Andorra si are 6 victorii din 6 meciuri in acest moment, 18 puncte in total si 20 de goluri marcate.

0-1 Gareth Barry min 39
0-2 Emile Heskey min 46
0-3 Wayne Rooney min 73
0-4 Frank Lampard min 77 (pen.)