Cel mai rapid gol din preliminarii: Austria 3-1 Feroe!

Data publicarii: Sambata 05 Septembrie 2009, 10:06
Data actualizarii: Sambata 05 Septembrie 2009, 23:49

Austria s-a distrat cu pescarii din Feroe pe care i-au batut cu scorul de 3-1. Elevii lui Dietmar Constantini au furnizat cea mai rapida deschidere de scor a etapei, in preliminariile CM din 2010.

Austria a spalat rusinea de anul trecut, cand a facut doar egal in insulele Feroe - oamenii lui Dietmar Constantini s-au razbunat acasa - au castigat cu 3-1. Uriasii din atacul Austriei au rezolvat meciul din primul sfert de ora - Meierhofer a marcat in primul minut, iar Janko a facut 2-0, tot dupa o lovitura de cap.

In repriza a doua, Razvan Lucescu a primit o veste buna - Janko a luat galben si nu va juca miercuri in Ghencea. 8 minute mai tarziu, omul care a dat 39 de goluri in campionat anul trecut, Janko, a reusit dubla - a marcat din penalty. Pescarii din Feroe au iesit pana la urma cu fruntea sus - au redus din diferenta prin rezerva Olsen.