Pantilimon a fost titular in Sunderland 0-1 Tottenham; Chiriches in Empoli 2-2 Napoli. Toate meciurile din Europa

Empoli 2-2 Napoli

Inceput tare de meci in Empoli - Napoli. Scorul in minutul 7 era deja 1-1.

Saponara a deschis scorul pentru gazde in minutul 3, Insigne a egalat 4 minute mai tarziu. Manuel Pucciarelli a majorat diferenta in minutul 18, insa Allan a egalat dupa pauza, in minutul 50.

Chiriches a fost laudat de o parte din fanii lui Napoli si criticat de altii. Acesta este acuzat ca face un cuplu ezitant cu Albiol in centrul defensivei, insa sunt si fani care considera ca cei doi sunt extrem de duri, asa cum trebuie sa fie un fundas in Serie A.

15:39 13 Sep
Pantilimon si Chiriches, titulari la Sunderland si Napoli

Costel Pantilimon este titular pentru Sunderland in meciul cu Tottenham, care a inceput deja.

Si Vlad Chiriches este trimis din primul minut de Maurizio Sarri, in meciul cu Empoli

#EmpoliNapoli: la nostra formazione ufficiale! #ForzaNapoliSempre

Posted by SSC Napoli - Official Page on Sunday, September 13, 2015
09:08 13 Sep
Juventus, fara victorie in 3 meciuri

Campioana ultimelor patru sezoane din Serie A nu se regaseste. Juventus, finalista a Ligii Campionilor in stagiunea trecuta, s-a incurcat din nou pe teren propriu.

Echipa lui Max Allegri a remizat, scor 1-1, impotriva lui Chievo Verona.

Hatemaj a deschis scorul pentru Chievo in minutul 5, iar Juventus a egalat pe final, in minutul 83, prin argentinianul Dybala.

Juventus are un singur punct dupa 3 etape si ocupa locul 16.

La mijlocul saptamanii viitoare, Juve se bate cu Manchester City in grupele Ligii Campionilor.

Echipele folosite

Juventus: Buffon - Caceres, Barzagli, Bonucci, Alex Sandro - Pereyra, Marchisio (Pogba 46), Sturaro (Cuadrado 65) - Hernanes - Dybala, Morata (Mandzukic 73)
Antrenor: M. Allegri

Chievo: Bizzarri - Frey, Gamberini (Dainelli 58), Cesar, Gobbi - Castro, Rigoni, Hetemaj - Birsa (Pepe 73) - Meggiorini (Pinzi 66), Paloschi
Antrenor: R. Maran

21:16 12 Sep
Manchester United 3-1 Liverpool

Fazele meciului:

FINAL! Manchester United castiga derby-ul cu marea rivala si se apropie la 5 puncte de Manchester City, liderul autoritar din acest sezon! Liverpool are din nou un sezon extrem de slab, cu multe probleme in jocul echipei lui Rodgers.

Min 87: GOOOOOOOOOOOOL UNITED! Senzational! Marcial patrunde superb prin banda dreapta si inscrie cu un sut pe jos la coltul lung! Transferul de 80 de milioane al lui United inscrie la 20 de minute de la debut!!! Click aici pentru VIDEO

Min 85: GOOOOOOOOOOOL LIVERPOOL! Fabulos! Benteke inscrie dintr-o foarfeca superba! Liverpool forteaza o egalare nesperata acum!

Min 70: GOOOOOOL MANCHESTER UNITED!
Herrera inscrie dintr-un penalty obtinut tot de el!

Min 49: GOOOOOOOL MANCHESTER UNITED! Blind deschide scorul cu o reluare din prima de la marginea careului! Mata a pasat superb din lovitura libera, iar United conduce cu 10!

Cel mai incins moment de pana acum a avut inainte de start, cu un moment ciudat intre Van Gaal si Rodgers.

Rooney nu e in lotul lui United iar Van Gaal a decis sa atace cu ...Fellaini!

De partea cealalta, Sturridge nu este in lot, desi fanii sperau sa revina pe teren dupa accidentarea de durata.

21:01 12 Sep
Atletico Madrid 1-2 Barcelona

Toate fazele meciului sunt AICI

Echipele de start

18:58 12 Sep
5 din 5 pentru City!

Manchester City a reusit a cincea victorie fara gol primit in acest inceput de sezon! Marcator surpriza pentru cetateni, in minutul 90: pustiul Kelechi Iheanacho, atacant de 18 ani din Nigeria, a adus victoria pentru echipa lui Pellegrini, scor 1-0.

Espanyol 0-6 Real Madrid

FINAL! Real Madrid castiga cu 6-0 in deplasarea de la Espanyol, iar Cristiano Ronaldo a marcat 5 goluri si a devenit cel mai bun marcator din istoria Realului in La Liga, peste Raul.

Min 81: GOOOOOOOOOOL REAL! Cine putea sa marcheze? Cristianoooo Ronaldo, care atinge cota 231 de reusite in campionat pentru Real Madrid!

Min 62: GOOOOL REAL! Fantastic! Ronaldo reuseste al patrulea gol in aceasta seara si devine cel mai bun marcator din istoria Realului in La Liga, peste Raul!

Min 28: GOOOL REAL! Benzema duce scorul la 4-0 pentru madrileni in Barcelona!

Min 20:
GOOOOL REAL! Hattrick fantastic pentru Ronaldo in 13 minute!

Min 17:
GOL REAL! Cristiano Ronaldo reuseste dubla din penalty!

Min 7: GOL REAL! Cristiano Ronaldo deschide scorul la Espanyol!

14:42 12 Sep

Fazele meciului

FINAL! Inceput catastrofal de sezon pentru Chelsea! Campioana Angliei are un punct in patru meciuri, iar Mourinho tremura pentru postul sau!

Min 82 - GOOOL Everton
| Steven Naismith face un meci absolut perfect si realizeaza hat trickul!

INFO | Gestul facut de Everton face inconjurul retelelor de socializare. Jucatorii lui Roberto Martinez au intrat pe teren alaturi de mai multi copii refugiati, provenind din Orientul Mijlociu

Today's mascots were a group of refugees supported by Everton in the Community and Asylum Link Merseyside. See their special moment here...

Posted by Everton Football Club on Saturday, September 12, 2015

Min 36 - GOOOL Chelsea | Nemanja Matic reduce din diferenta cu 10 minute inaintea pauzei

Min 27 - GOOOL Everton | Acelasi Naismith marcheaza in poarta lui Begovic, iar lucrurile se complica pentru oaspeti

Min 17 - GOOOL Everton | Naismith deschide scorul pe Goodison Park, din pasa lui Galloway

08:41 12 Sep