Dubla lui Vardy o duce pe Leicester tot mai aproape de un titlu ISTORIC! | Schalke 2-2 Dortmund, Liverpool 4-1 Stoke. Tottenham 3-0 Manchester United cu 3 goluri in 7 minute!

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 stele

Data publicarii: Duminica 10 Aprilie 2016, 16:54
Data actualizarii: Duminica 10 Aprilie 2016, 20:26

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai puternice campionate ale Europei

18:33 10 Apr

LIVERPOOL 2-1 STOKE / Sturridge o duce din nou in avantaj pe Liverpool cu un gol in minutul 32

18:29 10 Apr

Final la Schalke - Dortmund, 2-2 (Sane 52, Huntelaar 66 / Kagawa 49, Ginter 56)

18:23 10 Apr

LIVERPOOL 1-1 STOKE / Bojan Krkic egaleaza in fata lui Liverpool in minutul 22

18:09 10 Apr

LIVERPOOL 1-0 STOKE / Alberto Moreno deschide scorul pentru Liverpool in minutul 8

17:57 10 Apr

START AMANAT IN TOTTENHAM - MANCHESTER UNITED / Moment incredibil in Anglia! Jucatorii lui Manchester United inca sunt asteptati la stadion, desi meciul trebuia sa inceapa la 18:00. Acestia au ramas blocati in traficul din Londra, astfel ca partida va incepe la 18:30.

17:54 10 Apr

SCHALKE 2-2 DORTMUND / Huntelaar egaleaza din penalty in minutul 66

17:45 10 Apr

SCHALKE 1-2 DORTMUND / Matthias Ginter o duce din nou in avantaj pe Dortmund, cu un gol in minutul 56.

17:40 10 Apr

SCHALKE 1-1 DORTMUND / Leroy Sane egaleaza in minutul 5, la 3 minute dupa ce Kagawa reusise sa deschida scorul

17:37 10 Apr

SCHALKE 0-1 DORTMUND / Kagawa reuseste sa deschida scorul cu un sut superb de la 15 metri in minutul 49

17:33 10 Apr

DUBLA VARDY, VICTORIE LEICESTER CU SUNDERLAND, 2-0 / Vardy a marcat al doilea gol in minutul 90

17:12 10 Apr

EMPOLI 2-0 FIORENTINA / Tatarusanu a fost titular si a incasat doua goluri de la Pucciarelli (min 41) si Zielinski (min 88)

VEDETI AICI VIDEO GOLURILE INCASATE DE TATARUSANU

17:09 10 Apr

FLORIN ANDONE E TITULAR / Cordoba joaca impotriva lui Albacete la 18:00.

17:02 10 Apr

VIDEO / Golul cu care Vardy a deschis scorul pentru Leicester in meciul cu Sunderland. In acest moment, Leicester are 10 puncte in fata in fruntea Angliei

16:53 10 Apr
Sunderland 0-1 Leicester

0-1, min 66: Vardy deschide scorul

0-2 min 90: Vardy

Zi importanta pentru Leicester in Premier League. Daca bate Sunderland, iar Manchester United o incurca pe Tottenham, echipa lui Ranieri poate sa se pregateasca de primul titlu din istorie! Liverpool are meci greu cu Stoke, inaintea returului cu Dortmund din Europa League, care e joi, de la 22:00, la ProTV!

Programul zilei in Anglia

Sunderland - Leicester

18:00 Liverpool - Stoke
18:00 Tottenham - Manchester United.

16:17 10 Apr
Derby-ul minerilor in Germania

Inaintea returului cu Liverpool din Europa League, joi seara, ora 22:00, la ProTV, Dortmund are derby-ul minerilor din Germania. E al doilea derby ca marime din Germania, dupa duelul lui Dortmund cu Bayern Munchen. Partida incepe la 16:30. Chiar daca are sanse mici la titlu, Dormtund inca mai spera. E la 5 puncte in spatele celor de la Bayern in campionat.

20:46 09 Apr
Real Sociedad 1-0 Barcelona

Fazele cheie

Min 73 - Rulli este din nou providential pentru Sociedad. Portarul a respins foarte bune mingea trimisa de Messi

Min 62 - Barcelona continua sa caute egalarea, iar Neymar sterge bara cu o minge trimisa din lovitura libera

Min 55 - Rulli are un reflex excelent la o minge trimisa de Iniesta

Min 5 - GOOOL Sociedad | Lovitura pe Anoeta! Oiarzabal deschide scorul cu lovitura de cap perfecta dupa o centrare venita de pe partea dreapta

Meci info | Partida incepe la ora 21:30, ora Romaniei

Echipele de start

20:30 09 Apr
Espanyol 1-3 Atletico Madrid

Min 89 - GOOOL Atletico | Koke inscrie si el si probabil ca inchide tabela pe El Prat

Min 58 - GOOOL Atletico | Griezzman inscrie in poarta lui Pau Lopez dupa o patrundere excelenta si o pasa care l-a pozitionat in postura de 1-1 cu portarul advers

Min 35 - GOOOL Atletico | Koke paseaza decisiv, Torres preia pe piept la 16 metri si il executa pe Pau Lopez cu un sut la coltul lung

Min 28 - GOOOL Espanyol | Pape Diop deschide scorul cu o lovitura de cap, in urma unui corner! Echipa lui Costel Galca preia conducerea jocului

Meci INFO | Partida se disputa de la ora 19:15, ora Romaniei, pe Cornella El Prat, stadionul lui Espanyol.

16:51 09 Apr
Real Madrid 4-0 Eibar

Min 38 - GOOOL Real | Jese inscrie si el din apropiere, dupa o faza la care Ronaldo a dat dovada de altruism si a pasat in "gura portii"

Min 19 - GOOOL Real | Cristiano Ronaldo face 3-0 dupa o faza scoala. Jese i-a trimis in fata portii, iar acesta l-a executat pe portarul oaspetilor

Min 18 - GOOOL Real | Lucas Vazquez majoreaza diferenta in favoarea gazdelor din pasa lui Ronaldo

Min 4 - GOOOL Real Madrid | James Rodriguez deschide scorul rapid. Columbianul a sutat dintr-o lovitura libera de la 17 metri pe coltul portarului

16:22 09 Apr
West Ham 3-3 Arsenal

Meci nebun in Anglia! Arsenal conducea cu 2-0 la West Ham in minutul 35 prin golurile marcate  de Ozil si Sanchez, dar gazdele au revenit fenomenal prin Andy Carroll, care a reusit un hattrick in minutele 44, 45 si 52! Tunarii au revenit si ei la randul lor si au egalat prin Koscielny in minutul 70!

13:19 09 Apr

Zi importanta in La Liga! Azi, Barca poate sa scape in campioana sau sa isi piarda avantajul fata de rivale! Si Costel Galca e implicat, iar daca o incurca pe Atletico se salveaza de la retrogradare cu Espanyol! Barcelona are meci cu Real Sociedad de la 21:30 pe un teren unde a avut mereu probleme. "Se joaca Liga!" titreaza presa din Spania!

300x250
Ce ar fi cerut vehement Cătălin Cîrstoiu în ședința coaliției care l-a „descalificat” din cursă. Informații din culise