VIDEO! Primul arbitru care nu l-a suparat pe Mircea Lucescu :) Momente dementiale la meciul cu Zenit! HOTUL din Liga s-a enervat pe arbitru la o faza UNICA in amicale:

Sahtior Donetk Mircea Lucescu Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 23 Ianuarie 2013, 11:30
Data actualizarii: Miercuri 23 Ianuarie 2013, 11:28

Sahtior a invins-o cu 3-1 pe Zenit St Petersburg intr-un amical! Meciul a avut doua incidente, unul extrem de amuzant!

Armeanul Mkhitaryan a reusit o dubla in amicalul dintre Sahtior si Zenit - atacantul echipei lui Mircea Lucescu a deschis scorul in minutul 21 pentru ca Zyrianov sa egaleze dupa o faza controversata! Cei de la Zenit au exersat in acest amical si executia rapida la fazele fixe :) Culmea, printre jucatorii lui Sahtior care au protestat cel mai vehement s-a aflat si Luiz Adriano, "eroul" de la meciul din Liga Campionilor cu Nordsjaelland cand a inscris la o faza la care mingea fusese trimisa spre portarul advers dupa ce danezii au trimis intentionat in aut.

Mkhitaryan a reusit sa o readuca pe Sahtior in avantaj in minutul 39 pentru ca Eduardo sa stabileasca scorul final in minutul 79.

Pe final a avut loc si o faza foarte amuzanta - arbitrul partidei, probabil simtindu-se vinovat pentru modul in care a marcat Zenit, a bagat o alunecare la un jucator de la Zenit :)