VIDEO! Fosta echipa a lui Olaroiu a castigat Cupa Campionilor Asiei! Vezi victoria dramatica obtinuta la penalty-uri

Al-Sadd Campionate externe
Data publicarii: Sambata 05 Noiembrie 2011, 16:50
Data actualizarii: Sambata 05 Noiembrie 2011, 16:48

All Sadd din Qatar a castigat Cupa Campionilor Asiei la penalty-uri cu 4-2 in fata lui Jeonbuk Motors din Coreea de Sud.

Dupa 2-2 in timpul regulamentar, Al-Sadd a castigat la penalty-uri, lovitura decisiva fiind a lui Belhadj, fostul jucator al lui Portsmouth. Meciul a fost dramatic si in timpul regulamentar. Coreenii au deschis scorul prin Eninho in mintul 19, Sim egaland cu un autogol in minutul 30. Kader Keita, fostul jucator de la Galatasaray si Lyon, a marcat in minutul 61 pentru 2-1 pentru Al-Sadd. In ultimele faze ale meciului, Lee a marcat pentru 2-2. Degeaba insa. Fosta echipa a lui Olaroiu a castigat trofeul la penalty-uri.