Umbrela lui Pasarella i-a incitat pe fanii lui Boca!

Data publicarii: Luni 16 Aprilie 2007, 21:44
Data actualizarii: Luni 16 Aprilie 2007, 21:44
DERBY-UL ARGENTINEI L-A FACUT PE MARADONA SA PLANGA

Pasarella a anticipat rezultatul din derby-ul argentinei si s-a dotat pe banca tehnica cu o umbrela in culorile echipei sale. "Stiam ce va urma si am ales sa ma protejez. Fanii Bocai s-au suparat si pentru ca umbrela era in culorile lui River" a explicat gestul Pasarella care, de cand e antrenor, n-a pierdut niciodata cu Boca in 6 meciuri. N-a facut-o nici acum! A scos un egal pe La Bombonera, 1-1, acelasi rezultat pe care River l-a reusit si anul trecut.

Maradona a comandat o plasma special pentru a vedea acest meci, apoi a donat televizorul clinicii unde e internat.
"S-a bucurat la golul lui Ledesma din primul minut si a plans dupa pauza, cand a egalat pentru River fostul atacant al lui Ajax, Rosales" scrie cel mai tare ziar din Argentina, Ole, care l-a spionat pe Maradona la derby. Spectacolul a fost asigurat de galeria Bocai, care a consumat 3 tone de confetti la acest meci si i-a strigat incontinuu numele lui Maradona.