Data publicarii: Luni 16 Aprilie 2007, 14:40
Data actualizarii: Luni 16 Aprilie 2007, 14:40
BOCA JUNIORS 1 - 1 RIVER PLATE

Antrenorul lui River Plate, Pasarella, a intrat in teren cu umblela, pentru a se proteja de manifestarile suporterilor, care au inceput sa il spuipe de la tribuna.

"Stiam ce va urma si am ales sa ma protejez. Fanii Bocai s-au suparat si pentru ca umbrela era in culorile lui River", spune Passarella, care de cand e antrenor, nu a pierdut niciodata cu Boca in 6 meciuri

Meciul de pe La Bombonera, s-a terminat la egalitate, 1-1, lafel ca si anul trecut.

Maradona, care a fost intors in spital dupa ce a vrut sa se externeze, a fost nevoit sa vada meciul la o plasma cumparata special. La finalul partidei, el a donat-o clinicii unde e internat.
"S-a bucurat la golul lui Pablo Ledesma din primul minut si a plans la pauza, cand a egalat pentru River, fostul atacant de la Ajax - Mauro Rosales.