SUPER Mario, regele incoronat al penalty-urilor! Starul lui AC Milan nu a ratat NICIODATA o lovitura de la 11 metri! De cate ori a inscris pana acum:

Mario Balotelli Campionate externe
Data publicarii: Marti 17 Septembrie 2013, 17:50
Data actualizarii: Marti 17 Septembrie 2013, 17:51

►Sign up for Europa! Pandurii – Dnepr, joi 19 septembrie ora 20:00, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

"Stai linistit, Mario nu rateaza niciodata" - o afirmatie pe care o fac tot mai multi fani ai fotbalului, atunci cand atacantul lui AC Milan se indreapta catre punctul cu var, afirmatie care este insa intrutotul adevarata.

Mario Balotelli este de neoprit atunci cand vine vorba de transformarea unui penalty. Din momentul in care italianul a debutat la profesionisti, a reusit sa transforme nu mai putin de 21 de lovituri de pedeapsa din 21 posibile, in meciurile oficiale, iar numarul acesta ajunge la 26, daca le numaram si pe cele inscrise dupa incheierea timpului regulamentar, la loviturile de departajare.

Mario a inscris de 6 ori pentru Inter, de 9 pentru City, 7 pentru Milan si 4 pentru nationala Italiei

Ultima sa victima este Daniele Padelli, portarul lui Torino, care a primit gol in minutul 97 al meciului dintre Milan si AC Torino, in weekendul trecut.

"Este de neoprit. Are un calm incredibil, chiar daca presiunea este uriasa, asa cum a fost si in cazul nostru. Era minutul 97, iar ei erau condusi cu 2-1. Mario nu a stat pe ganduri, si-a asumat responsabilitatea. E imposibil de oprit in astfel de momente", a spus Padelii in presa italiana.

De cealalta parte, Balotelli spune ca nu e chiar atat de "specialist" in executarea loviturilor de la 11 metri.

"Este si un joc de noroc. Intradevar, trebuie sa stii sa-ti controlezi emotiile, insa nu cred ca exista un secret"