S-au MENAJAT si era sa iasa rau! Ludogorets a terminat cu mari emotii meciul cu Lokomotiv Sofia:

Data publicarii: Sambata 23 August 2014, 20:32
Data actualizarii: Sambata 23 August 2014, 23:42

Lokomotiv Sofia 2-2 Ludogorets Razgrad, iar adversara Stelei din play-off-ul de Liga a aratat ca nu are rezerve de top.

Echipa lui Moti a inceput tare meciul de la Sofia: Andrianantenaina a marcat inca din minutul 9, insa adversarii au revenit pe tabela, repede.

Mare parte dintre titularii obisnuiti ai celor din Razgrad au fost menajati. Alaturi de Moti si Hamza, in tribune au stat mai multi jucatori, astfel ca pe teren antrenorul a bagat doar doi oameni care au jucat in turul cu Steaua, pe Arena Nationala.

In minutul 31 a egalat Lokomotiv, prin Dos Reis. Imediat dupa pauza a dat gol si Everton, astfel ca Ludogorets spera la macar un egal.

Adversata Stelei a terminat partida cu un om eliminat, Choco incasand al doilea cartonas galben, in min. 68, la doar 9 minute dupa ce-l primise pe primul.

Acelasi Andrianantenainaa a egalat, chiar si daca Ludogorets juca in 10 oameni. Golul sau a venit in minutul 83.

Menajarea celor mai importanti jucatori a aratat ca bulgarii vor totul cu Steaua, vor victoria care i-ar trimite in grupele Champions League. Numai ca rezervele nu sunt de acelasi calibru ca titularii, astfel ca Steaua poate profita la Sofia.