FOTO S-a dus să se pozeze cu Cristiano Ronaldo, a postat fotografia și a râs de portughez: „Cu al doilea cel mai bun!”

Cristiano Ronaldo al nassr Al Shorta Campionate externe
Data publicarii: Sambata 12 August 2023, 10:26
Data actualizarii: Sambata 12 August 2023, 10:27

Al Nassr a jucat cu Al Shorta din Irak în semifinalele Cupei Arabe, scor 1-0.

Gruparea din Arabia Saudită s-a calificat datorită golului pe care Cristiano Ronaldo l-a marcat, în minutul 75, din penalty. Superstarul portughez reușise să marcheze și în prima repriză, însă golul i-a fost anulat cu ajutorul VAR, pe motiv de ofsaid. Astfel, atacantul poate câștiga primul său trofeu alături de noua echipă, dacă Al Nassr se impune în finala cu Al-Hilal.

Așa cum i se întâmplă în majoritatea meciurilor pe care le joacă, după meci Cristiano Ronaldo a fost asaltat de jucătorii adverși pentru a face poze, însă unul dintre ei a dus totul la un alt nivel. Rezervă neutilizată a lui Al Shorta în meciul cu Al Nassr, Ahmed Zero (20 ani) s-a dus să se pozeze cu portughezul.

Un tânăr jucător a râs de Cristiano Ronaldo

Tânărul jucător a postat ulterior fotografia pe contul său de Instagram, alături de o descriere complet neașteptată.

„Cu al doilea cel mai bun jucător din istorie”, a scris Ahmed Zero la fotografia care a strâns 80.000 de aprecieri.

Ronaldo, patru goluri în cinci meciuri

Acesta este al patru gol al atacantului lusitan în cinci meciuri disputate în această competiţie rezervată cluburilor arabe.

Cristiano Ronaldo a avut şi un gol anulat pentru ofsaid, în prima repriză a partidei cu Al-Shorta.

Al-Nassr o va înfrunta pe Al-Hilal, marea sa rivală din campionatul saudit, în finala Cupei Arabe, programată pe 12 august.

Al-Hilal a învins miercuri, cu scorul de 3-1, formaţia saudită Al-Shabab, în cealaltă semifinală a competiţiei.