Probabil cea mai tare lovitura libera din 2014! Si-au ametit adverarii cu o schema "nebuna" si au ajuns cunoscuti pe net! VIDEO:

Japonia Kyoto Sanga Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 07 Mai 2014, 13:09
Data actualizarii: Miercuri 07 Mai 2014, 13:15

Cea mai "nebuna" lovitura libera a sezonului vine tocmai din Japonia, unde jucatorii divizionarei de liga a doua Kyoto Sanga au reusit sa marcheze un gol rar intalnit.

Kyoto Sanga s-a deplasat marti la Yokohama, unde a jucat un meci deosebit de important, formatia din Kyoto propunandu-si in acest sezon sa promoveze in J-League.

Venind dupa o victorie categorica impotriva celor de la Kamatamare Sanuki, scor 4-1, jucatorii lui Kyoto au inceput tare si in meciul de la Yokohama, deschizand scorul in minutul 15. Avantajul s-a marit insa cu doar cateva minute inaintea pauzei, gratie unei lovituri libere care i-a ametit complet pe adversari.

Nu mai putin de 5 jucatori s-au asezat in jurul mingii la o lovitura libera din marginea careului, acestia trecand pe rand peste balon. Al patrulea fotbalist din rand a fost cel care a sutat puternic, acesta trimitand mingea in plasa.