Probabil cea mai frumoasa schema la o lovitura libera. Patru jucatori au lucrat pentru reusita superba

Boca Juniors Campionate externe
Data publicarii: Marti 18 Februarie 2014, 08:09
Data actualizarii: Marti 18 Februarie 2014, 08:10

►Drumul spre Torino incepe joi, ora 20:00, Dnepr – Tottenham in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Iata de ce antrenarea in mod repetat a loviturilor libere poate decide un meci! Cei de la Boca Juniors au reusit la partida de astazi contra celor de la Belgrano sa inscrie dupa una dintre cele mai frumoase scheme vazute in ultimul timp.

Forlin a deschis scorul in minutul 7 cu o lovitura de cap la o faza cu adevarat superba. 4 jucatori au fost implicati in aceasta faza care a mers ca la carte!

Din pacate pentru Boca, sezonul dezamagitor continua - cei de la Belgrano au reusit sa intoarca rezultatul si s-au impus cu 3-2 dupa golurile lui Rigoni, Lollo si Pereyra, Acosta reusind sa reduca din diferenta in prelungiri. Dupa acest 2-3, Boca ramane jos in clasament, cu doar 1 punct obtinut in primele 2 etape din Clausura