Nu-i face nimeni față lui Răzvan Lucescu! Încă o victorie categorică pentru PAOK Salonic

Razvan Lucescu cupa greciei PAOK Salonic Campionate externe Răzvan Lucescu
Data publicarii: Miercuri 08 Martie 2023, 23:34
Data actualizarii: Miercuri 08 Martie 2023, 23:34

Echipa tehnicianului român „s-a distrat” în semifinalele Cupei Greciei.

PAOK Salonic a învins cu 5-1 în deplasare în fața celor de la Lamia. Returul se va disputa o lună mai târziu, pe 12 aprilie, pe terenul echipei lui Răzvan Lucescu.

PAOK a dat startul recitalului în primul minut al meciului. Khaled Narey a deblocat tabela, iar Ioannis Konstantelias a majorat diferența în minutul 25, iar formația dirijată de Răzvan Lucescu a intrat la pauză cu un avantaj de două goluri.

În partea secundă, Douglas Augusto a dus scorul la 3-0 în minutul 62, Brandon Llamas și-a trecut și el numele pe tabelă în minutul 67, iar Joan Sastre a marcat ultimul gol pentru PAOK, în minutul 69. Ruben Martinez a redus din diferență în minutul 86.

Gazdele au mai înscris o dată în minutele de prelungiri, prin Jeison Medina (90+2'), însă VAR-ul a intervenit și a anulat reușita din cauza unui fault. Tabela a rămas, astfel, nemodificată până la fluierul de final al centralului Vergetis, iar PAOK a beneficiat de o victorie importantă în semifinalele Cupei Greciei.

Echipele de start!

• Lamia: Garavelis, Vesilantonopoulos, Adejo, Kornezos, Saramantas - Silvka, Tzandaris, Stanko - Martinez, Manousos, Ashkovski
  • PAOK: Kotarski - Kedziora, Ingason, Koulierakis, Sastre - Augusto, Dantas - Narey, Konstantelias, Zivkovic - Thomas

PAOK Salonic, în această stagiune

După 25 de etape disputate în primul eșalon al Greciei, PAOK Salonic se află pe poziția a patra cu 51 de puncte. În consecință, trupa lui Răzvan Lucescu a înregistrat 14 victorii, nouă rezultate de egalitate și două înfrângere.