Neymar e de neoprit! A dat PATRU goluri de senzatie in meciul de astazi al Braziliei! Cum a marcat starul Barcei VIDEO

Neymar Brazilia Campionate externe
Data publicarii: Marti 14 Octombrie 2014, 15:10
Data actualizarii: Marti 14 Octombrie 2014, 15:40

Brazilia merge perfect dupa revenirea lui Dunga - in mai bine de 3 meciuri, sud-americanii nu au primit gol!

Japonia 0-4 Brazilia / Plecarea lui Felipe Scolari dupa Campionatul Mondial si venirea lui Dunga este de bun augur pentru Brazilia - dupa 1-0 cu Columbia si Ecuador si 2-0 cu Argentina, Brazilia a invins-o categoric pe Japonia.

Daca Diego Tardelli a reusit o dubla cu marea rivala, Argentina, a venit acum randul lui Neymar sa inscrie de 2 ori. Starul celor de la FC Barcelona a deschis scorul in minutul 18 dupa ce a depasit si portarul, pentru ca imediat dupa pauza sa inscrie si al 2-lea gol dupa ce a scapat singur cu portarul.

Neymar a continuat meciul extraordinar cu un nou gol in minutul 77. Patru minute mai tarziu a inscris inca o data!

Neymar este in forma maxima si la club - este golgheterul Barcelonei cu 7 goluri in 7 meciuri, cu unul mai mult ca Messi.