Neymar a lovit din nou pentru Brazilia, in victoria cu 3-1 in fata Frantei! Numarul urias de goluri reusit in numai 60 de selectii

Brazilia Franta Neymar Campionate externe
Data publicarii: Vineri 27 Martie 2015, 09:02
Data actualizarii: Vineri 27 Martie 2015, 09:16

Neymar traverseaza o forma fantastica la nationala Braziliei. A reusit sa marcheze si aseara, in meciul contra Frantei.

Starul Barcelonei a marcat in meciul amical cu Franta si a ajuns la cota 42 in 60 de selectii la nationala Braziliei.

Brazilia a reusit sa se razbune pe Franta pentru titlul mondial luat in 1998. De aceasta data a fost numai un amical, pe care brazilienii l-au castigat cu 3-1.

Varane a deschis scorul pentru Franta in minutul 22, pentru ca Oscar sa egaleze cu putin timp inainte de pauza, in minutul 41.

Repriza secunda a fost 100% a brazilienilor, care au mai marcat prin Neymar, in minutul 57 (VIDEO) si Luiz Gustavo, care a inscris in minutul 69.

Tot ieri seara, Columbia a reusit sa invinga Bahrain cu 6-0, intr-un meci in care Falcao a marcat de doua ori in patru minute.