Modul ORIGINAL prin care acest jucator a sarbatorit un gol! S-a dus in spatele portii si 'a tras' cu arma VIDEO

Major League Soccer Campionate externe
Data publicarii: Luni 08 Septembrie 2014, 21:20
Data actualizarii: Luni 08 Septembrie 2014, 21:17

Asa ceva nu ai mai vazut pe un stadion de fotbal!

Atacantul uruguayan Diego Fagundez a inscris in victoria cu 2-1 a celor de la New England in fata celor de la Chicago Fire. Jucatorul de 19 ani a starnit insa rasete cu modul original in care a sarbatorit golul.

Fagundez a egalat in minutul 41 dupa ce Nyassi deschisese scorul pentru oaspeti in minutul 28. Charlie Davies a inscris golul victoriei in minutul 60.

New England a reusit a 4-a victorie consecutiva in Major League Soccer si se afla pe locul 3 in clasament, la 8 puncte in spatele celor de la DC United, si la 3 de Sporting Kansas, cei care au insa un meci in plus disputat. De partea cealalta, Chicago Fire e abia pe locul 9 in clasament.