Elche 0-2 Real Madrid! Fiorentina 1-1 Torino, Tatarusanu a fost titular! Gardos a fost rezerva in Southampton 0-2 Liverpool!

21:41 22 Feb

Tatarusanu a fost titular in fata lui Torino.
Fiorentina 1-1 Torino - VIDEO REZUMAT AICI

20:12 22 Feb

Final la Southampton - Liverpool, 0-2, intr-un meci in care Florin Gardos a fost rezerva.

19:50 22 Feb

GOL LIVERPOOL! Sterling majoreaza diferenta cu o reluare din careu!

18:44 22 Feb

Englezii cer preturi mai mici la bilete dupa afacerea de 6.8 miliarde de euro cu drepturile TV din Premier League.

18:28 22 Feb

MIN 3: GOL LIVERPOOL! Philippe Coutinho deschide scorul contra lui Southampton.

18:07 22 Feb

BREAKING NEWS! A castigat Milan un meci! :)

17:25 22 Feb

Gardos e rezerva la meciul dintre Southampton si Liverpool. Partida este importanta pentru locul 4 din Premier League. Manchester United a pierdut, iar Arsenal a profitat si a urcat pe locul 3, dar echipa lui Gardos ii depaseste pe londonezi cu o victorie azi.

15:57 22 Feb

GOOOOL TOTTENHAM! Kane egaleaza dramatic, in minutul 96, din penalty! Sutul lui Kane a fost respins de portar, dar atacantul londonezilor a revenit si a marcat!

15:49 22 Feb

GOL TOTTENHAM! Rose reduce diferenta inainte de final.

15:32 22 Feb

GOL WEST HAM! Diafra Sakho face 2-0 in minutul 62!

14:48 22 Feb

Chiriches nu a prins nici macar banca la Tottenham, in derby-ul cu West Ham United.

14:47 22 Feb
19:30 21 Feb
DRAGOS GRIGORE VS. IBRAHIMOVIC

PSG: Sirigu, Thiago Silva, van der Wiel, Digne, Marquinhos, Matuidi, Pastore, Rabiot, Zlatan, Cavani, Lavezzi

TOULOUSE: Ahamada, Dragos Grigore, Moubandje, Spajic, Kana-Biyik, Akpa Akpro, Didot, Aguilar, Regattin, Pesic, Braithwaite

1-0, min 27: Rabiot marcheaza din pasa de gol a lui Zlatan - VIDEO AICI
2-1, min 47: Rabiot reuseste dubla din pasa lui Pastore
2-1, min 51: Ben Yedder, intrat in locul lui Didot in minutul 44, marcheaza din pasa de gol a lui Dragos Grigore - VIDEO AICI
3-1, min 74: Thiago Silva

*Thiago Silva a facut una dintre fazele meciului. L-a plesnit peste fata pe Rabiot, dupa ce a marcat - VIDEO AICI

ANDONE, REZERVA CU VALENCIA

Romanul Andone a fost pus pe banca de rezerve la Cordoba pentru meciul cu Valencia din aceasta etapa din Spania.

CORDOBA: Saizar, Crespo, Fraga, Pantic, Campabadal, Gomez, Krhin, Rossi, Ghilas, Heldon, Bebe

VALENCIA: Diego Alves, Otamendi, Mustafi, Joao Cancelo, Javi Fuego, Parejo, Gaya, Gomes, de Paul, Piatti, Rodrigo

18:03 21 Feb

Protest al fanilor in Premier League, la meciul lui Crystal Palace cu Arsenal, din cauza pretului mare la bilete in Anglia. Fanii se simt exploatati, in contextul in care fotbalul englez tocmai a semnat un contract de 6.9 miliarde de euro pentru drepturile TV pentru perioada 2016-2019.

17:10 21 Feb

Barcelona 0-1 Malaga, minutul 7: Soc pe Camp Nou. Dani Alves greseste incredibil o pasa catre portar, mingea este interceptata de Juanmi, care trece pe langa Bravo, iesit la 16 metri de poarta, si marcheaza cu poarta goala. - VIDEO AICI

16:55 21 Feb

Paderborn 0-6 Bayern, Lewandowski deschide scorul in minutul 26 al meciului si reuseste dubla in minutul 37. Robben a marcat in minutul 63 din penalty, Ribey a inscris in minutul 72, iar Weiser a dus scorul la 5-0 pentru Bayern in minutul 78. Robben a dus scorul la 6-0.

16:45 21 Feb
BARCELONA - MALAGA

BARCA: Bravo, Mathieu, Dani Alves, Pique, Jordi Alba, Iniesta, Bisquets, Rafinha, Messi, Suarez, Neymar

MALAGA: Kameni, Miguel Torres, Weligton, Rosales, Angeleri, Recio, Sergi Darder, Juanmi, Samu Castillejo, Ricardo Horta, Samu

16:43 21 Feb
PANTILIMON, TITULAR CU WEST BROM

SUNDERLAND: Pantilimon, Reveillere, Brown, O'Shea, Vergini, Johnson, Cattermole, Larsson, Alvarez, Defoe, Graham

WEST BROM: Foster, Lescott, McAuley, Dawson, Gardner, Morrison, Fletcher, Yacob, Brunt, Ideye, Berahino

19:51 20 Feb

Meciul Parma - Udinese, programat duminica, a fost amanat pentru o data ulterioara, dupa ce echipa gazda a anuntat ca nu poate asigura securitatea spectatorilor de pe arena Ennio Tardini, din cauza problemelor financiare. "Prefectura din Parma a decis ca meciul se poate disputa doar cu portile inchise. Insa, antrenorii si jucatorii celor doua echipe nu au fost de acord. Astfel, primarul orasului Parma ?i presedintele Ligii Italiene au decis ca partida sa fie amanata pentru o data ulterioara", a anuntat liga italiana.

17:53 20 Feb
Meciurile de vineri din Europa

Alexandru Maxim si Stuttgart au parte de un meci greu astazi, in Germania. Joaca la 21:30 cu Dortmund, o echipa care cauta cu disperare salvarea de la retrogradare, dupa o jumatate de sezon de cosmar. In Italia, Juventus, liderul detasat al campionatului, joaca in fata Atalantei, echipa care se afla la 3 puncte peste linia retrogradarii. In ultima etapa, Juve a facut 2-2 la Cesena, in timp ce Atalanta a pierdut cu 4-1 in fata lui Inter. In La Liga, Getafe, fosta echipa a lui Contra, joaca acasa cu Espanyol, in timp ce in Franta, Monaco are meci la Nice.

300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”