Marius Șumudică a trecut peste umilința din meciul cu Ronaldo! Al-Raed a făcut show cu ultima clasată

Marius Sumudica al-raed Arabia Saudita Campionate externe Marius Șumudică
Data publicarii: Marti 02 Mai 2023, 21:16
Data actualizarii: Marti 02 Mai 2023, 21:27

Al-Raed - Al-Batin s-a încheiat 3-1.

Cele două echipe s-au confruntat în etapa cu numărul 25 din primul eșalon al Arabiei Saudite, Premier League. Formația dirijată de Marius Șumudică a înscris de trei ori în prima jumătate de oră și s-a decis încă din prima repriză soarta meciului.

Karim El Barkaoui a dat startul recitalului în minutul 17 și tot el a marcat următoarele goluri pentru Al-Raed, în minutele 23, respectiv 28. Pe finalul primei reprize, Andres Roa a redus din diferență (minutul 39).

Partea a doua a meciului dintre trupa lui Marius Șumudică și Al Batin a fost tăcută, iar tabela a rămas nemodificată până la fluierul de final al arbitrului. În urma victoriei, Al-Raed a rămas pe 11, dar a egalat-o la puncte pe Damac (29p).

În penultimul meci, Șumudică a fost învins de Al-Nassr cu 0-4. Cristiano Ronaldo a marcat în startul meciului, în minutul patru, iar Ghareeb, Maran și Al Sulaiheem au continuat „distracția”.

Marius Șumudică, la Al-Raed

De la începutul sezonului, de când a ajuns la Al-Raed, Marius Șumudică a adunat 25 de apariții pe banca tehnică a arabilor și a înregistrat o medie de 1.04 puncte pe meci, conform statisticilor oferite de site-ul de specialitate, Transfermarkt.

Tehnicianul român le-a mai antrenat de-a lungul carierei sale pe Al-Shabab, Malatyaspor, CFR Cluj, Rizespor, Gaziasehir, Kayserispor, Astra Giurgiu, Concordia Chiajna, Al-Shaab, 'U' Cluj, FC Vaslui, FC Brașov, Kavala, Rapid, Gloria Bistrița, Farul Constanța, Progresul, Inter Gaz, Rocar.