Lucescu - inca o infrangere in fata lui Dinamo Kiev

Data publicarii: Miercuri 11 Iulie 2007, 17:05
Data actualizarii: Miercuri 11 Iulie 2007, 17:05
SAHTIOR A PIERDUT SUPERCUPA UCRAINEI: SAHTIOR 4-6 DINAMO KIEV

Sahtior incepe noul sezon asa cum l-a terminat pe cel precedent, adica prost. "Minerii" amana razbunarea in fata rivalilor de la Dinamo. In deschiderea sezonului, "portocalii" lui Mircea Lucescu au pierdut cu 6-4, dupa prelungiri, Supercupa Ucrainei. La finalul celor 90 de minute, scorul era egal, dupa golurile lui Mihalik din minutele 26 si 30, in timp ce pentru Sahtior au inscris Gladki si Tkancenko, in minutele 14 si 54. Pentru echipa lui Ahmetov a jucat si Razvan Rat, in timp ce Marica a fost doar rezerva. Dinamo nu a contat pe serviciile lui Tiberiu Ghioane.

Sahtior a pierdut ultimele partide in fata celor de la Dinamo, atat in campionat, cat si in in Cupa Ucrainei si vor avea ocazia sa se revanseze duminica, in prima etapa a campionatului.