VIDEO EXCLUSIV Karim Benzema și Kante au făcut show la Campionatul Mondial al Cluburilor pe VOYO

Campionatul mondial al cluburilor Al-Ittihad Auckland City Karim Benzema Campionate externe
Data publicarii: Marti 12 Decembrie 2023, 22:55
Data actualizarii: Marti 12 Decembrie 2023, 22:55

Al-Ittihad și Auckland City s-au duelat în prima rundă de la Campionatul Mondial al Cluburilor, care se vede în exclusivitate pe VOYO, scor 3-0.

Al-Ittihhad s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului Mondial al Cluburilor, după victoria la scor de neprezentare, împotriva echipei din Noua Zeelandă, Auckland City.

Al-Ittihad, calificată mai departe la Campionatul Mondial al Cluburilor

Scorul a fost deschis de Romarinho, care a primit de la Al Hawsawi la marginea careului și a șutat direct, balonul s-a lovit de Lobo, a prins efect și a intrat în poartă.

Cinci minute mai târziu, N'Golo Kante a dublat avantajul, cu un voleu superb de la marginea careului.

Al-Ittihad a rezolvat meciul încă din prima repriză, iar tabela de marcaj a fost închisă de starul echipei, Karim Benzema. Atacantul francez a primit de la Al Shanqiti, care a combinat superb cu Kante în careu și i-a trimis lui Benzema în fața porții, fostul jucător de la Real Madrid îndeplinind formalitatea.

În faza următoare, Al-Ittihad va juca împotriva lui Al Ahly, iar câștigătoarea va da peste Fluminense.

Campionatul Mondial al Cluburilor e VOYO exclusiv!

Șapte echipe vor participa la Campionatul Mondial al Cluburilor, care începe marți seară de la ora 20:00, cu meciul dintre Al Ittihad și Auckland City de pe ”King Abdullah Sports City Stadium”.