Golul zilei vine din Olanda! Vezi super golul lui Emanuelson in Ajax 2-1Dordrecht!

Data publicarii: Vineri 30 Octombrie 2009, 10:31
Data actualizarii: Vineri 30 Octombrie 2009, 13:14

Ajax Amsterdam, adversara Timisoarei in grupa A a Europa League, a invins, joi, cu 2-1, dupa prelungiri, pe Dordrecht si a obtinut calificarea in optimile Cupei Olandei.

Ajax a deschis scorul prin Emanuelson, in minutul 47, iar Dordrecht a egalat in minutul 81, prin Kalisse. Golul victoriei a fost inscris tot de Emanuelson, in minutul 119.

Antrenorul lui Ajax, Martin Jol, a utilizat urmatoarea formula: Stekelenburg - Van der Wiel, Oleguer, Vertonghen, Anita - Gabri, Enoh, Emanuelson - Rommedahl (Kennedy '22) (Pantelic '112), Cvitanich (Suarez '46), Sulejmani.

Schimbarea lui Rommedahl din minutul 22 s-a produs din cauza accidentarii atacantului danez.

Ajax Amsterdam este adversara Timisoarei in grupa A a Europa League. Ajax si FC Timisoara au remizat, scor 0-0, in primul meci dintre cele doua formatii, disputat pe "Amsterdam Arena", returul fiind programat la 2 decembrie, in etapa a V-a a grupei.