Gol, Ghioane! Zoria 0-1 Dinamo Kiev! Revine la nationala?

Dinamo Kiev Tiberiu Ghioane Campionate externe
Data publicarii: Duminica 03 Mai 2009, 19:08
Data actualizarii: Duminica 03 Mai 2009, 19:37

Tibi Ghioane este gata pentru returul de foc cu Sahtior din Cupa UEFA. Ghioane a marcat singurul gol al lui Dinamo Kiev in deplasarea de la Lugansk.

Ghioane a inscris in minutul 52 al partidei, dupa ce a fructificat o pasa venita de la Bangoura.

In urma victoriei de la Lugansk, Dinamo Kiev contuinua sa conduca in clasament, cu 67 de puncte, fiind urmata, la 14 puncte, de formatia antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, la care evolueaza si Razvan Rat.

Dupa venirea la nationala a lui Razvan Lucescu, Tibi Ghioane spera sa prinda iar un tricou langa Mutu si Chivu.

Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu, a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Krivbas Krivoi Rog, intr-un meci din etapa a XXVI-a a campionatului Ucrainei. Unicul gol al partidei a fost marcat de Selezniov, in minutul 71. Sahtior Donetk a ramas in inferioritate numerica, in minutul 45, cand a fost eliminat Jadson. La formatia din Donetk, Razvan Rat a fost integralist.

In campionatul Rusiei, Razvan Cocis a evoluat pe toata durata partidei castigate de Lokomotiv Moscova, cu scorul de 1-0, in fata echipei Spartak Nalchik, in etapa a VI-a.