Hattrick Leo Messi, nicio emotie pentru Barca: 4-0 in deplasare cu Deportivo! Arsenal, victorie pentru Mourinho: City 0-2 Arsenal

Costel Pantilimon Florin Gardos Vlad Chiriches Campionate externe
Live Blog

FOTBAL DE CINCI STELE

Data publicarii: Duminica 18 Ianuarie 2015, 22:01
Data actualizarii: Duminica 18 Ianuarie 2015, 22:01

22:01 18 Jan

Autogolul lui Sidnei a stabilit scorul final intre Deportivo si Barcelona: 0-4.

Se pastreaza diferenta de un punct intre Real Madrid si Barcelona, insa madrilenii au un meci mai putin disputat.

21:21 18 Jan

Min 61: Messi reuseste hattrick-ul, dupa o noua pasa foarte inteligenta data de Rakitic

20:42 18 Jan

Min 33: Messi face 2-0 dupa o actiune in care a intrat ca prin unt in defensiva gazdelor - finalizare spectaculoasa, lob peste portarul Fabricio.

19:56 18 Jan

0-2 scor final in Manchester City - Arsenal, iar Chelsea se distanteaza la 5 puncte in lupta pentru titlu.

Jose Mourinho danseazaaa, Jose Mourinho se distreaaazaa :)

19:34 18 Jan

City 0-2 Arsenal ('66) Giroud inscrie cu capul in urma unei lovituri libere.

18:33 18 Jan

Reactia lui Kompany la penalty-ul inventat de Mike Dean :))

18:28 18 Jan

City 0-1 Arsenal | Cazorla deschide scorul dintr-un penalty facut cadou de centralul Mike Dean. Nacho Monreal a cazut in careu la un duel cu masivul Kompany, insa reluarile au demonstrat ca fundasul lui City s-a aparat corect.

La acest scor, City ramane la 5 puncte in spatele liderului Chelsea.

Paul Hayward este jurnalistul publicatiei engleze The Telegraph

18:03 18 Jan

Rezultate finale din Serie A:

AC Milan - Atalanta Bergamo 0-1
A marcat: Denis '33

AC Cesena - FC Torino 2-3
Au marcat: Brienza '43, '85 (ambele din penalti) / Benassi '20, Quagliarella '22, Maxi Lopez '87
- fundasul Constantin Nica a fost rezerva la AC Cesena

Chievo Verona - Fiorentina 1-2
Au marcat: Pellissier '72 / G. Rodriguez '35, Babacar '90+4
- portarul Ciprian Tatarusanu a jucat tot meciul la Fiorentina

Genoa - Sassuolo 3-3
Au marcat: Iago Falque '25, Fetfatzidis '53, '90+3 (penalti) / Berardi '19 (penalti), '69, Missiroli '50

FC Parma - Sampdoria Genova 0-2
Au marcat: Bergessio '54, Soriano '70

Udinese - Cagliari 2-2
Au marcat: Allan '55, Thereau '56 / Joao Pedro '39, Avelar '90+1 (penalti).

17:59 18 Jan

FINAL: Chievo 1-2 Fiorentina! Babacar inscrie incredibil in minutul 94 si Tatarusanu pleaca cu toate punctele de la Verona.

17:39 18 Jan

Echipele de start la Manchester City - Arsenal. Meciul incepe la ora 18:00.

17:35 18 Jan

Tatarusanu a fost invins de Pellisier in minutul 72, dar nu i se poate reprosa nimic la gol. CLICK AICI PENTRU VIDEO

17:33 18 Jan

West Ham - Hull City, scor final 3-0. Golurile au fost marcate de Carroll '48, Amalfitano '69 si Downing '72.

17:06 18 Jan

Tatarusanu e titular in meciul pe care Fiorentina il disputa de la aceasta ora cu Chievo Verona.

14:57 18 Jan

Gratie dublei marcate in fata lui Getafe, Cristiano Ronaldo a devenit cel mai bun marcator din istoria La Liga, in deplasare!

Portughezul a ajuns la cel de-al 28-lea gol al sezonului si la cel de-al 89-lea marcat in deplasare in campionatul spaniol.

Acesta l-a depasit pe Raul, care marcase de 87 de ori pe teren advers!

Fazele meciului

Min 79: GOOL Real Madrid! Ronaldo face dubla dupa o pasa a lui James!
Min 78: Schimbare la Real: iese Isco, intra Khedira
Min 77: Carvajal il faulteaza pe Yoda in propriul careu, dar arbitrul lasa jocul sa continue
Min 73: Schimbare la Getafe: iese Pedro Leon, intra Karim Yoda
Min 67: GOOL Real! Bale inscrie dupa o pasa excelenta in adancime a lui James
Min 63: GOOOL Real! Ronaldo inscrie dupa o faza superba facuta de Karim Benzema, care a driblat senzational in careul advers si apoi a scor perfect la sut
Min 61: James Rodriguez este si el avertizat
Min 56: Schimbare la Getafe: intra Sarabia, iese Hinestroza
Min 46: Fluier de start al reprizei secunde
Min 45: Pauza pe Colisseum Alfonso Perez. Este primul meci din acest sezon in care Real Madrid nu inscrie in prima repriza
Min 44: BARA Kroos! Bale deviaza ideal cu pieptul, Kroos reia din prima, dar mingea loveste transversala
Min 39: Sarabia scapa pe contraatac, patrunde bine si ii paseaza lui Sammir. Sutul acestuia trece insa pe langa poarta lui Casillas
Min 37: Ocazie mare a Realului! Codina respinge formidabil sutul plasat al lui Isco
Min 33: Galben primit de Toni Kroos
Min 31: Velasquez primeste primul galben al meciului
Min 30: Ocazie Benzema! Ramas singur cu portarul dupa o pasa a lui Bale, francezul nu reuseste sa-l invinga pe Codina, care respinge cu piciorul
Min 11:
Ocazie mare pentru Real! Marcelo patrunde, combina frumos cu Benzema, si ajunge in pozitie ideala de sut. Bomba acestuia de la 20 de metri trece putin peste transversala
INFO: Real Madrid nu a mai jucat la ora 12 (ora locala) de 20 de ani. Ultima data cand a evoluat atat de devreme se intampla in 1995, la un meci cu Rayo Vallecano, castigat cu 5-1, Interesant este ca Quique Sanchez Flores, antrenorul de acum al lui Getafe, marca atunci pentru Real Madrid

Echipele de start

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Isco, James Rodriguez - Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo
Rezerve: Keylor Navas, Nacho, Khedira, Alvaro Medran, Jese, Chicharito

Getafe: Codina - Valera, Naldo, Velazquez, Alexis - Lago, Juan Rodriguez, Sammir, Pedro Leon - Hinestroza, Vazquez
Rezerve: Jonathan Lopez, Arroyo, Diego Castro, Escudero, Alex Felip, Sarabia, Yoda

22:10 17 Jan

Southampton ramane neinvinsa in campionat la meciurile in care Florin Gardos a fost pe teren.

7 victorii si un egal este bilantul lui Southampton in cele 8 partide jucate de Gardos in Premier League.

21:14 17 Jan

Rezultat final, Reghecampf este invins de Bayern cu 4-1, dupa golurile marcate de Dante, Schweinsteiger, Lewandowski, Pizzaro, respectiv Al Dosari, in minutul 90.

20:56 17 Jan

2-1 pentru Southampton, cu 25 de minute inainte de final, dupa golul lui Elia.

20:25 17 Jan

1-1 la pauza intre Newcastle si Southampton. Gardos a respins gresit la golul inscris de Gouffran in minutul 29. CLICK AICI PENTRU VIDEO

20:07 17 Jan

Bayern Munchen o conduce la pauza pe Al Hilal cu 3-0. Dante '9, Schweinsteiger '11 si Lewandowski '40 au marcat pentru nemti.

Al Hilal a avut sansa sa reduca din diferenta in minutul 38, dar jucatorii lui Reghe n-au putut sa profite de gafa facuta de Manuel Neuer.

18:50 17 Jan

Eriksen l-a invins pe Pantilimon in minutul 88, Tottenham o conduce pe Sunderland cu 2-1.

Danezul a inscris cu un sut plasat, de la 18 metri, Pantilimon n-a avut cum sa intervina CLICK AICI PENTRU VIDEO

18:40 17 Jan

Andre Schurrle duce scorul la 5-0, Swansea este calcata in picioare de liderul Chelsea.

17:39 17 Jan

Tottenham - Sunderland este 1-1, din minutul 31. (Sebastian Larsson)

17:37 17 Jan

Chelsea face spectacol de Oscar in meciul cu Swansea. Este 4-0 si e abia minutul 36. Oscar si Diego Costa, de cate doua ori, au marcat pentru echipa lui Mourinho.

17:11 17 Jan

Pantilimon a fost invins de Jan Vertonghen in minutul 3. Tottenham o conduce pe Sunderland cu 1-0.

Vertonghen nu mai marcase in campionat de aproape doi ani (30 martie 2013, la un meci cu Swansea)

17:09 17 Jan

Swansea - Chelsea incepe de la 0-1. Oscar a deschis scorul in minutul 1, iar Chelsea este in acest moment la 5 puncte de City.

17:05 17 Jan

Pantilimon e titular in Tottenham - Sunderland, Gardos este anuntat si el titular in partida pe care Southampton o va disputa, de la 19:30, cu Newcastle.

Chiriches nu a prins lotul, este accidentat dupa meciul de Cupa cu Burley. Romanul s-a accidentat chiar la faza la care a marcat golul de 3-2 in partida de miercuri.