VIDEO Galatasaray a dat de pământ cu Fenerbahce! Cum a marcat Mauro Icardi

Mauro Icardi fenerbahce - galatasaray Galatasaray Campionate externe
Data publicarii: Duminica 08 Ianuarie 2023, 23:06
Data actualizarii: Duminica 08 Ianuarie 2023, 23:06

Galatasaray a câștigat la scor derby-ul cu rivala Fenerbahce din Superliga Turciei, 3-0.

Sergio Oliveira a fost cel care a deschis scorul în minutul 32. Kerem Akturkoglu a dus scorul la 2-0 în minutul 78, iar Mauro Icardi a închis tabela în minutul 90+10.

Icardi a făcut show în derby-ul Turciei

Fostul atacant de la Inter Milano și PSG a înscris cu un șut puternic, din interiorul careului. Mingea a lovit bara transversală, iar apoi a intrat în poarta rivalei Fenerbahce.

”Un alt derby, aceeași poveste”, a fost mesajul postat de Icardi pe Instagram după finalul partidei.

Pentru Icardi, acesta este golul cu numărul cinci în șapte meciuri la Galatasaray, cifră la care se mai adaugă și patru pase decisive. 17,5 milioane de euro este cota de piață a atacantului argentinian, care joacă sub formă de împrumut în Turcia, de la PSG.

Fără Olimpiu Moruțan și Alex Cicâldău, împrumutați la Pisa și Al-Ittihad Kalba, Galatasaray este lider în Turcia, cu 39 de puncte, la patru puncte distanță de urmăritoarea Fenerbahce.

În următoarea partidă, Galatasaray va juca împotriva celor de la Hatayspor, iar Fener va juca în deplasare cu Gaziantep.