VIDEO Epic fail! A vrut să se bucure ca în marile campionate dar a eșuat lamentabil și aproape s-a dat cu nasul de gazon

Talleres Cordoba Argentina Rosario Central Campionate externe
Data publicarii: Duminica 04 Februarie 2024, 11:42
Data actualizarii: Duminica 04 Februarie 2024, 11:43

Meciul din prima ligă a Argentinei dintre Talleres Cordoba și Rosario Central a adus în atenție o fază care a devenit virală.

Talleres Cordoba s-a impus cu 4-1 în fața lui Rosario Central, însă centrul atenției a ajuns să fie un singur jucător de-ai gazdelor, datorită modului în care a sărbătorit golul marcat. Ramon Sosa a reușit să înscrie în al patrulea minut de prelungiri ale primei reprize, golul de 3-1.

Ruben Botta marcase în minutul 13, Lovera egalase din penalty, iar Juan Rodriguez o dusese pe Cordoba în avantaj, în minutul 42. Sosa a înscris înainte de pauză, dar ce a urmat după gol a devenit viral.

A vrut să se bucure ca în marile campionate dar a eșuat lamentabil

Sosa a încercat să facă o alunecare pe genunchi după golul marcat, dar nu a reușit să alunece deloc, iar în momentul căderii în genunchi a fost aproape să se izbească cu nasul de sol, din cauza execuției nefericite. Jucătorul și-a continuat bucuria alături de coechipieri, însă a lăsat urme serioase în gazon.