Atletico Madrid 1-1 Barcelona. DEMBELE aduce egalarea in prelungiri! | GOL CRISTIANO in Juventus 2-0 SPAL | Tottenham 3-1 Chelsea

Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Sambata 24 Noiembrie 2018, 19:33
Data actualizarii: Sambata 24 Noiembrie 2018, 23:47

Comentam impreuna cele mai tari partide din Europa pe www.sport.ro, pe Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

23:47 24 Nov
FINAL DE MECI! Atletico - Barca se incheie 1-1 iar Sevilla poate fi noul lider, daca va castiga duminica in partida cu Valladolid!

Iata toate rezultatele de astazi:

GERMANIA

23:37 24 Nov

GOOOOOOOOL BARCA! Dembele egaleaza cu un sut din careu in prelungirile partidei!

23:24 24 Nov

GOOOOL ATLETICO! Diego Costa se demarca la coltul scurt si inscrie cu o lovitura de cap

23:23 24 Nov
Penalty cerut de Atletico dupa o minge care l-a atins pe Arthuro Vidal pe mana dupa o centrare. Arbitrul nu se duce sa vada reluarea iar jocul continua.

23:08 24 Nov

Atletico rateaza cea mai mare ocazie dupa faza lui Griezmann si o centrare in fata portii, Diego Costa este insa blocat in ultima clipa

21:50 24 Nov
A inceput derby-ul etapei din La Liga, Atletico Madrid - Barcelona
21:14 24 Nov
GOOOL CHELSEA! Giroud inscrie la 9 minute dupa intrarea pe teren. Tottenham este in continuare aproape de victorie, avand 3-1.
19:50 24 Nov
GOOOOOOOOL TOTTENHAM! Inscrie si Harry Kane in minutul 16! Chelsea poate sa piarda pentru prima data in acest sezon in Premier League!
19:40 24 Nov
GOOOOOOL TOTTENHAM! Dele Alli deschide scorul in derby-ul cu Chelsea!
19:33 24 Nov

GOOOOOOOOL RONALDO! Cristiano deschide scorul in partida cu SPAL cu o reluare din prima cu stangul din careu!

18:47 24 Nov
GOOOOL LIVERPOOL! Inscrie si Firmino dupa un contraatac rapid pornit de Robertson. Liverpool a ramas in 10 dupa eliminarea lui Henderson pentru 2 galbene cu cateva minute inaintea golului.
18:33 24 Nov
GOOOOL LIVERPOOL! Trent Alexander Arnold inscrie superb din lovitura libera!
18:29 24 Nov
Iata rezultatele de pana acum din Bundesliga

18:27 24 Nov
GOOOL LIVERPOOL! Mohamed Salah deschide scorul la Watford!
CE NEBUNIE! De la 3-1 pentru Bayern s-a terminat 3-3! Lubekakio de la Dusseldorf a marcat 3 goluri!
18:12 24 Nov
GOOOL PSG! Cavani deschide scorul
18:09 24 Nov
Meci nebun la Munchen! Lubekakio inscrie din nou si finalul se anunta incins! Borussia Dortmund are 2-1 la Mainz si poate mari avansul din clasament.
17:49 24 Nov
Dubla Thomas Muller! Bayern are din nou 2 goluri in fata celor de la Fortuna Dusseldorf. Este 3-1 - Lukebakio a redus din diferenta chiar inainte de pauza.
17:39 24 Nov
Campioana si liderul din Premier League, Manchester City, se distreaza in deplasarea de la Londra - este 3-0 in prima repriza cu West Ham! David Silva, Sterling si Sane au marcat.

17:18 24 Nov

Neymar si Mbappe nu sunt in lotul lui PSG pentru partida cu Toulouse

17:05 24 Nov
Inceput tare de meci intre Watford si Liverpool! Deulofeu inscrie, insa reusita este anulata pentru offside
17:04 24 Nov
GOOOL BAYERN! In doar 3 minute, Sule si Muller au marcat in partida cu Fortuna Dusseldorf
15:53 24 Nov
FINAL DE MECI! Real Madrid pierde primul meci cu Solari pe banca, 0-3 cu Eibar! Apararea echipei din Madrid a fost inexistenta in fazele decisive!

15:17 24 Nov
GOOOL EIBAR! Doua goluri in 5 minute pentru Eibar! Kike o distruge de tot pe Real!

15:13 24 Nov
GOOOL EIBAR! Apararea Realului este ingenuncheata! Enrich face 2-0!

14:20 24 Nov
GOOOL EIBAR! Desi arbitrul intervine si cere proba VAR, golul este, in cele din urma, validat! Escalante deschide scorul!

13:30 24 Nov
EIBAR - REAL MADRID, ORA 14:00: Sergio Ramos e titular in plin scandal de dopaj!

ECHIPELE DE START:

Eibar: Riesgo - Pena, Paulo, Ramis, Cote - Orellana, Escalante, Jordan, Cucurella - Kike, Enrich

Real Madrid: Courtois - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Ceballos - Asensio, Benzema, Bale

13:29 24 Nov
IATA MECIURILE CARE SE DISPUTA SAMBATA, 24 NOIEMBRIE, IN CELE MAI TARI CAMPIONATE ALE EUROPEI:

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »