Drogba a reusit executia weekend-ului! A inscris cu calcaiul si apoi s-a bucurat ca Ronaldo! VIDEO

Didier Drogba Galatasaray Campionate externe
Data publicarii: Luni 03 Februarie 2014, 07:56
Data actualizarii: Luni 03 Februarie 2014, 21:41

►Special Like Romania: LIVE in studio Sport.ro! Regele Hagi, in ziua in care implineste 49 de ani - miercuri, ora 19:00

Didier Drogba a reusit sa marcheze un gol superb in ultimul meci al Galatei. In minutul 66 al partidei, atacantul ivorian a trimis mingea cu calcaiul in poarta! Drogba s-a bucurat dupa gol in stilul lui Ronaldo sau Balotelli.

Galatasaray s-a impus cu 6-0 in fata celor de la Bursaspor in etapa a 19-a din Turcia. Wesley Sneijder a reusit un hattrick in minutele 12, 20 si 43. Au mai marcat Eboue (24), Drogba (66) si Inan (88). In urma acestui rezultat, Galata ramane pe locul 2 in Super Lig, la 7 puncte in spatele celor de la Fenerbahce.