Cum s-a terminat ”derby-ul românilor” din Serie B. George Pușcaș, Marius Marin și Dennis Man au fost titulari

pisa - parma Dennis Man George Puscas marius marin Campionate externe George Pușcaș
Data publicarii: Marti 22 Februarie 2022, 22:45
Data actualizarii: Marti 22 Februarie 2022, 22:49

Pisa a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 0-0, cu Parma, într-un meci din etapa a XXV-a a campionatului italian Serie B.

La Pisa au jucat din primul minut mijlocaşul Marius Marin şi atacantul George Puşcaş.

Remiză în ”derby-ul românilor” din Serie B

Marin a rămas pe teren tot meciul şi a primit un cartonaş galben, în minutul 78.

Puşcaş a fost schimbat în minutul 92 cu Gaetano Masucci. La Parma, jucătorul de bandă Dennis Man a evoluat pe întreaga durată a partidei.

După acest rezultat, Pisa rămâne pe locul 3, de semifinale de play-off pentru promovare, cu 46 de puncte, la egalitate cu Lecce (un joc mai puţin), de pe primul loc, şi cu Cremonese, de pe locul 2. Primele două poziţii asigură promovarea directă în Serie A.

Parma este pe locul 14, cu 29 de puncte.