Data publicarii: Joi 05 Martie 2009, 21:13
Data actualizarii: Joi 05 Martie 2009, 21:36

La primul meci fara Olaroiu, Al Hilal a suferit groaznic, a ratat un penalty, Radoi a fost eliminat, iar fanii s-au batut cu politia inainte si dupa meci. VEZI IMAGINI INCREDIBILE!

Demiterea lui Cosmin Olaroiu de la Al Hilal a scos oamenii in strada, iar starea de spirit de la echipa e din ce in ce mai tensionata. Inainte de partida cu Al Shabab, mii de suporteri ai lui Al Hilal au incercat sa intre pe stadion cu tricouri si steaguri ale Romaniei, cu bannere pro-Olaroiu, dar au fost opriti de fortele de ordine.

Bataile de strada dintre suporteri si politie au continuat si pe teren, unde jucatorii au avut o prima repriza "rosie", cu intrari criminale, una din ele avandu-l in prim plan si pe Mirel Radoi. Fostul capitan al Stelei a intervenit cu talpa in stomac, gest pentru care a primit un "galben"

La pauza, Catalin Necula, actual interimar la Al Hilal, l-a sunat pe Olaroiu si s-a intretinut cateva minute bune in fata vestiarelor. Era 0-0, iar Al Hilal ratase un penalty in prima repriza.

Jucatorii au revenit pe teren si mai tensionati, iar finalul de meci a fost unul nebun. Hassan Muath a deschis scorul pentru Al Shabab, la doar un minut dupa ce tot stadionul a inceput sa strige nebun "Cosmin, Cosmin!"

Cu Radoi eliminat, dupa o a doua interventie dura din meci, Al Hilal a reusit sa egaleze chiar in ultima faza a partidei prin vedeta Al Qahtani, faza la care cei de la Al Shabab au cerut offside.

Centralul a fluierat finalul partidei, moment in care a inceput isteria! Suporterii, nervosi, au sarit la bataie, unii cu altii si altii cu politia, iar cativa dintre ei chiar au incercat sa patrunda pe teren!

Al Hilal face 1-1 cu Al Shabab la primul meci fara Cosmin Olaroiu, iar Radoi se vede eliminat pentru prima data de cand a ajuns in Arabia Saudita!