Cristiano Ronaldo l-a pus la respect pe Karim Benzema! Cum s-a terminat Al-Ittihad - Al-Nassr

Cristiano Ronaldo Al-Ittihad - Al-Nassr Al-Nassr Karim Benzema Campionate externe
Data publicarii: Marti 26 Decembrie 2023, 23:50
Data actualizarii: Marti 26 Decembrie 2023, 23:50

Al-Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, a câștigat categoric meciul cu Al-Ittihad, scor 5-2.

Echipa lui Ronaldo s-a văzut condusă încă din minutul 14, prin reușita lui Hamdallah, dar starul portughez a reușit să restabilească egalitatea cinci minute mai târziu.

Cristiano Ronaldo l-a învins pe Karim Benzema!

Anderson Talisca a marcat și el pentru 2-1 în minutul 38, stabilind scorul primei reprize. Același Abderrazak Hamdallah a restabilit egalitatea în minutul 52, iar apoi Al-Ittihad a rămas în zece oameni, după ce Fabinho, fostul jucător de la Liverpool, a fost eliminat.

Tot Cristiano Ronaldo a dus scorul la 3-2, dintr-un alt penalty, iar apoi Sadio Mane a reușit ”dubla” în minutele 76 și 82, stabilind scorul final: 5-2.

La Al-Ittihad, Karim Benzema a fost integralist și a reușit un assist la primul gol marcat de Hamdallah.

În urma acestui succes, Al-Nassr a ajuns la 43 de puncte și este pe locul doi, la șapte puncte distanță de liderul autoritar Al-Hilal. Al-Ittihad a rămas pe locul șase, cu 28 de puncte.

După această ”dublă”, Cristiano Ronaldo a ajuns la 19 reușite și este golgheter în campionatul Arabiei Saudite.