Clipul la care te vei uita pe REPEAT! Dansul DEMENTIAL al unui fan dupa golul care i-a salvat echipa VIDEO FABULOS

NEC Nijmegen Ajax Amsterdam Campionate externe
Data publicarii: Duminica 04 Mai 2014, 14:50
Data actualizarii: Duminica 04 Mai 2014, 14:52

Ce poate fi mai frumos decat un gol in minutul 88 care sa insemne mentinerea in prima liga? Mai ales ca e inscris contra campioanei!

Au evitat retrogradarea cu un gol in minutul 88 contra campioanei

Ajax Amsterdam 2-2 NEC Nijmegen / Faza aceasta va deveni rapid virala! Un fan al celor de la NEC a dansat ca un nebun dupa ce Jahanbakhsh a reusit sa marcheze in minutul 88 al partidei de la Amsterdam golul egalarii! Dubla iranianului a salvat-o pe NEC de la retrogradare!

Asta pentru ca Roda, adversara in lupta pentru evitarea retrogradarii, reusise sa o invinga cu 1-0 pe Go Ahead Eagles. Golul din minutul 88 a facut insa ca NEC sa termine cu un punct peste Roda. Totusi, emotiile nu au trecut definitiv - NEC va juca la baraj cu RKC Waalwijk, echipa pe care a invins-o in campionat cu 3-1 in februarie.