Weekend-ul derby-urilor pentru TITLU | Sparta 1-1 Brno! Gol superb primit de Nita, Vatajelu - pasa de gol la 4 minute dupa ce a intrat pe teren! City 1-0 Chelsea! Barcelona 1-0 Atletico!

Serie A Bundesliga la liga Premier League Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 04 Martie 2018, 17:05
Data actualizarii: Duminica 04 Martie 2018, 20:23

Este weekendul derby-urilor pentru titlu in Spania si Italia! Comentam impreuna tot ce se intampla in cele mai tari campionate din Europa.

19:40 04 Mar

Sparta Praga 1-1 Brno

Min 61 GOL Sparta | Bogdan Vatajelu reuseste o pasa de gol la doar 4 minute dupa ce a intrat pe teren. Zahustel a egalat pentru gazde.
Min 50 GOL Brno |
Juhar deschide scorul pentru oaspeti. Super gol incasat de Nita.

INFO |
Stanciu si Nita sunt titulari pentru Sparta Praga.

Min 25 GOL Barcelona |
Messi, executie fabuloasa din lovitura libera! Sut direct in vinclu!

Iata echipele de start la Barcelona - Atletico Madrid

23:28 03 Mar
Mouscron 1-2 Lokeren

Rotariu a marcat singurul al gazdelor in minutul 56. Maric a deschis scorul in minutul 2 din penalty pentru Lokeren, iar Filipovic (min.71) a stabilit rezultatul final.
21:36 03 Mar

Real Madrid 3-0 Getafe

Min 73 GOL Real Madrid | Cristiano Ronaldo reuseste dubla.
Min 45+1 GOL Real Madrid |
Ronaldo majoreaza diferenta dintr-o pozitie suspecta de offside.
Min 24 GOL REAL MADRID!
Bale inscrie cu un sut din interiorul careului!

21:01 03 Mar

Napoli 2-4 AS Roma

Min 90+2 GOL Napoli | Mertens reduce din diferenta.
Min 79 GOL AS Roma |
Perotti inscrie si el.
Min 73 GOL AS Roma |
Dzeko reuseste dubla cu o executie de maestru.
Min 26 GOL AS Roma |
Dzeko intoarce scorul.
Min 7 GOL AS Roma |
Incredibil! Roma egaleaza la urmatoare faza: Cengiz Under inscrie dupa un sut deviat care l-a pacalit pe Reina.

Lazio 0-1 Juventus

Min 90+3  GOL Juventus | Executie fabuloasa a lui Dybala, in vinclu, cu 28 de secunde inainte de final.

19:07 03 Mar

Deportivo 1-1 Eibar

Min 39 ELIMINARE | Debutantul Koval este eliminat dupa un fault stupid in postura de ultim aparator.
Min 33 GOL Deportivo |
Andone a avut doua bare in 2 minute. La ultima faza, lovitura de cap a romanului a lovit bara, apoi a fost trimisa in poarta de goalkeeper-ul lui Eibar.
Min 11 GOL Eibar
| Inui deschide scorul rapid.

INFO |
Andone este titular. Seedorf trimite in poarta un goalkeeper accidentat: Koval debuteaza in La Liga, cu un deget rupt

19:05 03 Mar
Rezultatele inregistrate pana acum in Premier League

10:41 03 Mar
DERBY-URI IN ITALIA

Ce nebunie de etapa in Serie A - 6 din primele 7 echipe din clasament vor juca intre ele iar lupta la titlu este mai intensa ca niciodata! Napoli are 4 puncte peste Juventus (cea care are de jucat restanta cu Atalanta) si o primeste acasa pe AS Roma, echipa aflata la 1 punct sub locurile de UEFA Champions League! Lazio, este pe pozitia a 3-a la 2 puncte peste AS Roma si 1 punct peste Inter Milano, insa o primeste pe propriul teren pe Juventus!

In ultimul meci al etapei va fi derby-ul orasului Milano, AC Milan - Inter. Gazdele sunt la egalitate de puncte cu Sampdoria, echipa aflata pe locul 6, ultimul care duce in Europa League. Milan se pregateste si de marele meci cu Arsenal care va fi joia viitoare in direct la Pro X de la ora 20.00.

10:30 03 Mar
FC BARCELONA - ATLETICO MADRID, duminica la 17.15

"Suntem aproape.. de ce nu?" spune fundasul lui Atletico Madrid, Filipe Luis, pe prima pagina din Marca de astazi. Titlul care parea adjudecat deja de Barcelona in urma cu o luna nu mai este o certitudine pentru echipa lui Valverde. 3 egaluri in ultimele 5 meciuri le-au permis celor de la Atletico Madrid sa se apropie la doar 5 puncte inaintea meciului direct!

Cum Real Madrid este departe, la 10 puncte sub Atletico, lupta la titlu se poate decide duminica in cazul unui succes al Barcelonei. In cazul in care Atletico, echipa care a marcat 9 goluri in ultimele 2 partide si care are o serie de 6 victorii consecutive, reuseste sa se impuna, atunci lupta la titlu se poate duce pana in ultima etapa!

Antoine Griezmann, cel despre care presa din Spania scrie ca va semna cu Barcelona, a marcat 7 goluri in meciurile cu Sevilla si Leganes si a declarat ca isi doreste sa inscrie pentru prima data si pe Camp Nou.