Boca Juniors si River Plate se bat, iar San Lorenzo castiga

Data publicarii: Marti 17 Aprilie 2007, 17:54
Data actualizarii: Marti 17 Aprilie 2007, 17:54
SAN LORENZO A TRECUT PE PRIMUL LOC DUPA DISPUTAREA MECIULUI BOCA - RIVER

San Lorenzo a iesit cea mai castigata din nebunia derbiului Boca Juniors 1 - 1 River Plate. San Lorenzo a batut cu 1 - 0 pe Gimnasia La Plata si dupa egalul 1 - 1 din El Super Clasico si a trecut pe primul loc in Argentina. Singurul gol al meciului a fost inscris de Gaston Fernandez, in minutul 18.

Pasa lui Ezequiel Lavezzi l-a gasit pe Fernandez singur in careul celor de la Gimnasia, iar fostul atacant al lui River Plate a inscris cu capul.Ignacio Piatti putea aduce egalarea pentru Gimnasia in repriza a doua, dar portarul Orion nu s-a lasat invins. San Lorenzo a obtinut a opta victorie in zece meciuri si este lider in Argentina, cu 25 de puncte, doua mai mult decat Boca Juniors, in timp ce Gimnasia La Plata, a coborat cu 12, cu 11 puncte.