Blestemul calificarii in Europa! Moraes i-a adus azi a 5-a victorie la rand lui TSKA, Steaua a ajuns pe 9! Rezultatele celor doua echipe:

Campionate externe
Data publicarii: Duminica 02 Octombrie 2011, 18:38
Data actualizarii: Luni 03 Octombrie 2011, 01:37

Victoria cu 3-0 din deplasare este a 5-a la rand pentru TSKA, dupa ce a fost eliminata de Steaua in Europa League.

Nu doar seria de victorii este impresionanta, ci si golaverajul, bulgarii avand 16 goluri marcate si doar unul primit!

Spre deosebire de bulgari, echipa ros-albastra are un traseu dezatruos, fiind invinsa de Gaz Metan si Pandurii, si facand egal cu echipe slab cotate, ca Sportul sau AEK Larnaca.

In meciul de azi, Moraes a inscris in minutul 72 la scorul de 0-1, si in ultimele minute din penalty.

TSKA a castigat in cel din urma cu 3-0, toate golurile fiind marcate in a doua repriza.