Bayer Leverkusen s-a calificat in finala Cupei Germaniei, Twente s-a calificat in finala Cupei Olandei! VEZI TOATE REZULTATELE:

Bayer Leverkusen Cupa Germaniei finala Campionate externe
Data publicarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 10:53
Data actualizarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 11:12

Fenerbahce Istanbul s-a calificat in finala Cupei Turciei, Twente Enschede s-a calificat in finala Cupei Olandei, FC Malines s-a calificat in finala Cupei Belgiei, Bayer Leverkusen s-a calificat in finala Cupei Germaniei, Rennes s-a calificat in finala Cupei Frantei si Honved Budapesta s-a calificat in finala Cupei Ungariei!

Rennes s-a calificat in finala Cupei Frantei, dupa ce a invins, marti, in deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), Grenoble, in semifinalele competitiei.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Sow, in minutul 21.In cea de-a doua semifinala, care va vaea loc miercuri, se vor intalni echipele Toulouse si Guingamp (liga a doua). Finala Cupei Frantei este programata la 9 mai, pe Stade de France.

Bayer Leverkusen s-a calificat in finala Cupei Germaniei, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 dupa prelungiri, formatia FSV Mainz, din liga a doua.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Charisteas '82, Vidal '92, Rolfes '104 si Kadlec '117, in timp ce pentru oaspeti a inscris Bance, in minutul 88.
In cea de-a doua semifinala, care va avea loc miercuri, se vor intalni echipele Hamburger SV si Werder Bremen.

FC Malines s-a calificat in finala Cupei Belgiei, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 5-3 la loviturile de departajare, formatia Cercle Bruges, in mansa secunda a semifinalelor competitiei.

La finalul celor 120 de minute ale mansei retur, Cercle Bruges a condus cu scorul de 2-1, rezultat cu care FC Malines se impusese in prima mansa.

In cea de-a doua semifinala, care va avea loc miercuri, se vor intalni echipele Lierse, din liga a doua, si RC Genk. In prima mansa scorul a fost egal, 2-2.

Twente Enschede s-a calificat in finala Cupei Olandei, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-1), formatia NAC Breda, in semifinalele competitiei.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Janssen '54, Denneboom '78 si N'Kufo '87, in timp ce pentru oaspeti a inscris Lurling, in minutul 24.

In cea de-a doua semifinala, care va avea loc miercuri, se vor intalni echipele FC Volendam, din liga a doua, si SC Heerenveen.

Fenerbahce Istanbul s-a calificat in finala Cupei Turciei, dupa ce a terminat la egalitate, marti, in deplasare, scor 0-0, cu formatia Sivasspor, in mansa secunda a semifinalelor competitiei.

In tur, Fenerbahce s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 3-1.

In cea de-a doua semifinala, care va avea loc miercuri, se vor intalni echipele Besiktas Istanbul si Ankaraspor. In tur, Besiktas a invins, in deplasare, cu scorul de 3-1.

Honved Budapesta s-a calificat in finala Cupei Ungariei, dupa ce a terminat la egalitate, marti, pe teren propriu, scor 2-2 (1-0), cu formatia BFC Siofok, in mansa secunda a semifinalelor competitiei.

Golurile gazdelor au fost marcate de Smiljanici '43 si Hercegfalvi '90, in timp ce pentru oaspeti au inscris Hegedus '49 si Ivancsics '74. In tur, Honved invinsese, in deplasare, cu scorul de 2-1.

In cea de-a doua semifinala, care va avea loc miercuri, se vor intalni echipele MTK Budapesta si Gyori ETO. In tur, Gyori ETO s-a impus, acasa, cu scorul de 2-1.