Pasa de gol Chipciu in victoria cu 4-1 a lui Anderlecht | Barca 2-1 Leganes, Messi da gol din penalty in min 87

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2017, 16:05
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2017, 23:39

Vezi aici cele mai tari meciuri din Europa.

23:34 19 Feb

Neymar este faultat in careu iar Messi transforma - starul argentinian nu se bucura dupa gol, atmosfera la Barcelona fiind in continuare extrem de tensionata

23:15 19 Feb
Gafa mare a lui Sergi Roberto, deposedat langa propriul careu - se putea da fault - mingea este trimisa la Unai Lopez care inscrie

21:58 19 Feb

Messi deschide scorul dupa doar 4 minute! Vezi aici VIDEO

21:02 19 Feb
Un moment amuzant de la meciul Blackburn - Manchester United. Managerul gazdelor, Owen Coyle, a sarit de bucurie pentru ca apoi sa-si dea seama ca reusita echipei sale a fost anulata
20:59 19 Feb
Iata echipele de start la Barcelona - Leganes

20:55 19 Feb

A fost facuta tragerea la sorti pentru sferturile Cupei Angliei si va avea loc un duel soc intre Conte si Mourinho!

Chelsea vs Manchester United

Middlesbrough vs Huddersfield / Manchester City

Tottenham vs Millwall

Sutton / Arsenal vs Lincoln

Meciurile vor avea loc pe 11-12 martie!

20:51 19 Feb
Iata golul lui Zlatan Ibrahimovic care a dus-o pe Manchester United in sferturile FA Cup - pasa a venit de la Pogba
20:50 19 Feb
Inca un gol frumos pentru Anderlecht - Teodorczyk a inscris cu o folha seca de la marginea careului!
20:31 19 Feb

Iata goluri fantastice ale lui Tielemans
20:29 19 Feb

Nebunie la meciul lui Anderlecht! Cu Chipciu integralist (si Stanciu ramas pe banca), Anderlecht a inscris 2 goluri extraordinare in 2 minute prin Tielemans! Intrat in minutul 58, Tielemans a reusit 2 suturi incredibile direct la vinclu, primul cu dreptul, al doilea cu stangul!

19:53 19 Feb
Zlatan! Cine altcineva? Man United se apropie de calificarea in sferturi (si evitarea unei rejucari)
19:32 19 Feb
Cei de la Oostende egaleaza prin Dimata din penalty
19:13 19 Feb
Iata pasa superba data de Mkhtaryan la reusita lui Rashford! Este 1-1 intre Blackburn si Man United la pauza

19:07 19 Feb
Iata golul celor de la Anderlecht - Alex Chipciu putea sa marcheze el, dar a ales sa ii paseze lui Hanni. Este a 8-a pasa decisiva pentru fostul stelist
19:05 19 Feb

A inceput si meciul celor de la Anderlecht, in deplasare la Oostende! Alex Chipciu e titular si a dat pasa de gol in minutul 2! Stanciu este rezerva

18:48 19 Feb

United egaleaza prin Rashford

18:34 19 Feb

Blackburn deschide scorul cu Man United!

18:07 19 Feb
Detinatoarea Cupei Angliei, Manchester United, joaca pe terenul celor de la Blackburn Rovers, campioana din Premier League din 1995.

18:02 19 Feb

Vlad Chiriches nu a jucat niciun minut pentru Napoli. Echipa sa urca pe locul 2, la 1 punct in fata celor de la AS Roma - acestia joaca impotriva lui Torino la ora 19.00.

19:00 18 Feb
Incredibil! Campioana Angliei, Leicester City, este eliminata din Cupa Angliei pe terenul celor de la Millwall dupa reusita lui Shaun Cummings din minutul 90! Si mai socant este faptul ca cei de la Millwall, echipa ce joaca in liga a 3-a, juca in 10 oameni dupa eliminarea  lui Jake Cooper din minutul 52.

18:59 18 Feb
Si Manchester City s-a incurcat in fata uneia dintre cele mai bune echipe din Championship, Huddersfield. Desi Guardiola a trimis o echipa puternica pe teren, cu Aguero in atac, City nu a reusit sa se impuna si va avea loc o rejucare pe Ettihad.
18:57 18 Feb
GOOOOL Bale! Jucatorul galez inscrie la primul meci pentru Real din noiembrie dupa un contraatac superb al Realului!

18:26 18 Feb

Incredibil! Bayern egaleaza in minutul 90+7 la Berlin prin Lewandowski!

18:14 18 Feb

Alte 3 meciuri din Cupa Angliei au avut loc astazi

Huddersfield Town 0 - 0 Manchester City
Middlesbrough 3 - 2 Oxford United
Millwall 1 - 0 Leicester City

17:09 18 Feb

Min 30. Gol anulat al lui Cristiano Ronaldo pentru ofsaid. La 2 minute distanta, Alvaro Morata deschide scorul!

Echipele la Real Madrid - Espanyol - Gareth Bale se afla pe banca. Jucatorul galez n-a mai jucat de pe 22 noiembrie, la partida cu Sporting Lisabona din Liga Campionilor, cand s-a accidentat grav la glezna

17:02 18 Feb
Lincoln City, in sferturile Cupei Angliei!

Minunea Lincoln City continua in Cupa Angliei! Micuta echipa aflata in liga a 5-a a eliminat-o pe Burnley cu golul marcat de Raggett in minutul 89 dupa un corner! Lincoln City a devenit prima echipa aflata atat de jos care ajunge in sferturi din 1925 incoace!

Surpriza e cu atat mai mare cu cat victoria a venit pe terenul lui Burnley, acolo unde acestia sunt extrem de puternici, reusind sa invinga in acest sezon echipe precum Liverpool, Everton, Southampton sau Leicester - toate victoriile lui Burnley in acest sezon de Premier League au venit pe propriul teren! Doar 3 echipe au invins-o pe Burnley pe acest teren in ultimele 29 de partide.

Lincoln City le-a mai invins in acest sezon de FA Cup pe Oldham din League One, si pe Ipswich si Brighton din Championship.

16:56 18 Feb
Primele goluri in Germania - Dortmund si Hertha au 1-0, in timp ce Werder conduce deja cu 2-0 la Mainz!
16:30 18 Feb

Atletico a invins categoric pe Gijon, scor 4-1. Meciul a fost decis de catre Kevin Gameiro, autor al unui hattrick in finalul meciului

14:02 18 Feb
MECIURILE ZILEI

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”