Swansea 2-2 Chelsea | Totti a salvat-o pe Roma, 3-2 cu Sampdoria. Lucescu, succes stelar in Rusia: Arsenal Tula 0-5 Zenit

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Duminica 11 Septembrie 2016, 19:57
Data actualizarii: Duminica 11 Septembrie 2016, 21:36

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai importante campionate ale Europei pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

20:51 11 Sep
Arsenal Tula 0-5 Zenit (Kokorin '18, Dzyuba '38, Mak '66, Giuliano '84, Kerzhakov '89)

19:55 11 Sep
Swansea 2-2 Chelsea (Sigurdsson '59, Fer '62 / Costa '18, '81)

17:46 11 Sep

UPDATE: Meciul s-a reluat dupa o pauza de 30 de minute. Totti a intrat pe teren, a dat o pasa de gol pentru 2-2 si a marcat golul victorie in minutul 92, din penalty!

Toata lumea se pregatea sa mearga la vestiar in timpul furtunii, insa Totti continua miscarile de incalzire pe marginea terenului. Momentul a fost surprins de fani iar ultrasii Romei isi elogiaza legenda. In cele din urma, arbitrul a oprit partida si a trimis ambele echipe la vestiar.

17:39 11 Sep
Parcarea de pe Olimpico, inundata. Se pare ca nu doar pe National Arena sunt probleme cand ploua :)))
16:59 11 Sep

Meciul Fiorentinei de la Genoa a fost abandonat din cauza furtunii. Si partida dintre Roma si Sampdoria a fost oprita.

Min 66: Intra si Suarez.

Min 64: GOOOL! Ibai recupereaza o minge in careu si suteaza la coltul lung!

Min 63: Intra si Iniesta, in locul lui Turan.

Min 60: Intra Messi, in locul lui Denis Suarez.

Min 47: GOOOL!
Mathieu egaleaza repede pentru Barcelona dupa pauza, dupa o lovitura de cap din 6 metri, dupa un corner.

Min 38: GOOOL!
Alaves detoneaza bomba si deschide scorul pe Nou Camp. Faza simpla cu o centrare de pe dreapta, reluata in poarta din 6 metri.

Min 1: A inceput meciul

19:13 10 Sep
ETAPA IN GERMANIA

Darmstadt 1-0 Frankfurt (Sirigu '90)

Freiburg 3-1 Monchengladbah (Philipp '54, '85, Petersen '88 / Hazard '35)

Ingolstadt 0-2 Hertha (Ibisevic '8, Schieber '86)

Leverkusen 3-1 Hamburger (Pohjanpalo '79, 91, 94 / Wood '58)

Wolfsburg 0-0 Koln

Leipzig 1-0 Dortmund (Keita '89)
19:07 10 Sep
ETAPA IN ANGLIA

Manchester United 1-2 Manchester City (Ibrahimovic '45 / de Bryune '15, Iheanacho '36)

Arsenal 2-1 Southampton (Koscielny '29, Cazorla '94 pen / Cech autogol '18)

Bournemouth 1-0 West Brom (Wilson '79)

Burnley 1-1 Hull (Defour '72 / Snodgrass '95)

Stoke 0-4 Tottenham (Son Heung-Min '41, '56, Alli '59, Kane '70)

West Ham 2-4 Watford (Antonio '5, '33 / Ighalo '41, Deeney '45+2, Capoue '53, Holebas '63)

Liverpool 4-1 Leicester (Firmino '13, 89, Mane '31, Lallana '56 / Vardy '38)
18:56 10 Sep
Trei greseli uriase de arbitraj in Real Madrid 5-2 Osasuna

UPDATE! Marca spune ca nu ar fi fost off-side la golul de 1-0, desi linia nu pare trasa drept pe linia fundasilor.

Real Madrid s-a impus in fata Osasunei cu 5-2, intr-un meci cu 3 greseli de arbitraj foarte mari impotriva Osasunei. Golurile de 1-0 si 5-0 au fost marcate dintr-un offside evident, de peste un metru, in timp ce Osasuna a avut la 5-1 un gol anulat eronat, dupa ce arbitrul a decis sa dea penalty, lovitura fiind ratata de Riera.

Golul de 1-0 al lui Real Madrid. Bale e in off-side pe banda dreapta, primeste mingea si ii paseaza lui Ronaldo care inscrie.

Golul de 5-0 al lui Real Madrid. Morata e in off-side, ii paseaza lui Modric care inscrie cu un sut plasat.

17:16 10 Sep

FINAL Real Madrid 5-2 Osasuna

Min 79: GOOOL OSASUNA! Garcia reia cu capul la coltul lung si reduce din diferenta.

Min 72: Osasuna inscrie insa arbitrul arata penalty. Riera suteaza slab si rateaza! Decizie inexplicabila a arbitrului.

Min 64: GOOOL OSASUNA! Ce meci pe Bernabeu! Oriol Riera inscrie pentru oaspeti.

Min 62: GOOOL REAL! Modric inscrie pentru 5-0 cu un sut de la 20 de metri. Faza la care Morata, de la care a venit pasa la Modric, a fost intr-un offside evident!

Min 55: GOOOL REAL MADRID! Pepe inscrie!

Min 45: GOOOOL REAL! Sergio Ramos inscrie inainte de pauza!

Min 40: GOOOL REAL! Danilo majoreaza diferenta!

Min 6: GOOOL REAL! Cristiano Ronaldo deschide scorul in primul meci al sau din acest sezon! Offside urias la Bale, insa, nesemnalizat de asistent!

Echipele de start

tf-8">

11:23 10 Sep
Barcelona, cu Cillessen, Paco si Neymar

Barcelona isi menajeaza mai multi titulari inaintea primului duel din Liga Campionilor, cu Celtic Glasgow, transmis marti, de la 21:45, de ProTV.

Luis Enrique are inca dubii in privinta unor titular, dar a luat decizia in cazul altor 5. Sport Catalunya noteaza ca Luis Suarez, Andre Gomes, Mathieu, Iniesta si Marc Andre ter Stegen nu vor juca astazi cu Alaves.

De asemenea, acesta urmeaza sa decida daca il va folosi pe Leo Messi.

Cu siguranta, in echipa Barcei va aparea insa Neymar. Brazilianul a revenit la Barcelona dupa perioada petrecuta la nationala tarii sale si va fi folosit pentru a acumula cateva minute inaintea duelului cu Celtic din UCL.

08:53 10 Sep
Bayern, victorie la Schalke

Bayern a obtinut a doua victorie in Bundesliga din tot atatea meciuri. Bavarezii au castigat derbyul cu Schalke pe final, dupa ce au inscris in minutele 81 si 90+2 prin Lewandowski, respectiv Kimmich.

Echipele folosite

PSG 1-1 Saint Etienne

Campioana Frantei, PSG, nu are cel mai bun start de sezon. Dupa 4 etape, parizienii au 7 puncte.

PSG a obtinut doar un egal pe teren propriu impotriva lui Saint Etienne, dupa ce a fost egalata in minutul 90+2.

Lucas Moura a inscris pentru PSG in minutul 67, in timp ce Beric a egalat pentru oaspeti.

18:59 09 Sep