Ajax a DISTRUS-O pe PSV si anunta transferul noului Ibrahimovic! Pustiul de 30 de mil care va DOMINA fotbalul! Goluri de senzatie in Ajax 3-1 PSV

Data publicarii: Duminica 02 Decembrie 2012, 10:26
Data actualizarii: Duminica 02 Decembrie 2012, 10:26

Ajax a batut-o cu 3-1 pe PSV si se apropie la 4 puncte de primul loc in Eredivisie!

De Jong a deschis scorul pe ArenA in minutul 29, dar Jeremain Lens a facut 1-1 dupa doar 7 minute. PSV a crezut ca poate pastra egalul la Amsterdam, insa a cedat in ultimele 20 de minute. Hoesen (72) si pustiul senzatie Fischer (87), i-au adus lui Ajax victoria in derby.

Considerat unul dintre cei mai talentati jucatori din generatia sa, danezul Fischer, 18 ani, are 2 goluri marcate in 309 minute in acest sezon, primul al sau la echipa mare a lui Ajax. Sefii clubului au avut deja discutii pentru el cu mai multe echipe importante din Europa, insa au refuzat orice negocieri legate de un transfer. Vor cel putin 30 de milioane in momentul in care ii vor permite sa plece.