Barcelona 6-1 Celta, Fiorentina 2-1 Inter | Tottenham a urcat pe 2 in Anglia dupa ce a invins-o pe City, Arsenal 2-1 Leicester

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 stele

Data publicarii: Duminica 14 Februarie 2016, 15:35
Data actualizarii: Duminica 14 Februarie 2016, 23:43

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai puternice campionate ale Europei in LIVE BLOG

21:30 14 Feb
Barcelona 6-1 Celta Vigo

Fazele cheie

Min 90 - GOOOL Barca | Neymar puncteaza dupa o noua pasa geniala a lui Suarez. Brazilianul a preluat excelent in partea stanga si a saltat mingea peste portar

Min 84 - GOOOL Barcelona | Ivan Rakitic inscrie si el cu un lob peste portarul advers

Min 81 - GOOOL Barcelona | Fenomenal! Genial! Leo Messi ii paseaza lui Suarez DIN PENALTY, imitand o faza inventata de Johan Cruyff. Uruguayanul a facut tripla, dupa un gest incredibil de altruism al lui Messi

Min 75 - GOOOL Barcelona | Suarez face dubla

Min 59 - GOOOL Barca | Luis Suarez isi readuce echipa in avantaj dintr-un assist al lui Messi

Min 37 - GOOOL Celta | Oaspetii egaleaza prin suedezul Guidetti dintr-un penalty facut de Jordi Alba

Min 27 - GOOOL Barcelona | Messi executa absolut fenomenal o lovitura libera de la 25 de metri, mingea se duce direct in vinclu. Barcelona conduce cu 1-0

Echipele

21:15 14 Feb
Fiorentina 2-1 Inter | Tatarusanu, integralist

Min 90 - GOOOL Fiorentina | Gazdele inscriu prin tanarul Babacar, care a reluat in plasa o respingere a lui Handanovic. Mauro Zarate a sutat dupa o faza excelenta si l-a pus in dificultate pe portarul Interului

Min 60 - GOOOL Fiorentina | Borja Valero egaleaza pe Artemio Franchi

Min 26 - GOOOL Inter | Marcelo Brozovic deschide scorul la Firenze din pasa lui Palacio. Tatarusanu a fost invins

Echipele

21:03 14 Feb

Tottenham, la 2 puncte de lider dupa 2-1 cu City

Tottenham a castigat pe Etihad derbyul cu Manchester City. Londonezii s-au impus prin golurile lui Harry Kane (penalty, min 53) si C. Eriksen (83), in timp ce pentru gazde a marcat Iheanacho (minutul 74).

17:37 14 Feb
Aston Villa 0-6 Liverpool

Fazele

Min 71 - GOOOL Liverpool | Set la zero facut de oaspeti. Kolo Toure isi trece si el numele pe tabela

Min 65 - GOOOL Liverpool | Clyne inscrie primul sau gol pentru Liverpool in Premier League din cativa metri, dupa un carambol la care se putea da si penalty pentru oaspeti

Min 63 - GOOOL Liverpool | Origi marcheaza dintr-un assist al lui Coutinho

Min 58 - GOOOL Liverpool | Emre Can inscrie cu un sut foarte frumos de la marginea careului

Min 25 - GOOOL Liverpool | James Milner majoreaza diferenta in favoarea oaspetilor

Min 16 - GOOOL Liverpool | Daniel Sturridge inscrie primul sau gol dupa mai bine de 3 luni, chiar la revenirea pe teren

Echipele

16:00 14 Feb
Arsenal 2-1 Leicester

Arsenal 2-1 Leicester - Meci nebun decis de golul lui Welbeck din minutul 95. Arsenal se apropie la 2 puncte de Leicester, in fruntea Premier League, in timp ce Tottenham poate veni si ea la 2 puncte de lider, daca o bate pe City.

Vezi rezumatul meciului - CLICK AICI

Golul lui Welbeck din prelungiri - VIDEO

07:44 14 Feb

Rezultatele complete ale zilei de sambata sunt AICI

00:00 14 Feb

Jose Antonio Camacho, posibil inlocuitor pentru Galca

Costel Galca are o noapte grea inainte. Antrenorul roman ar putea fi demis, iar surse din presa spaniola anunta ca Jose Antonio Camacho ar putea fi inlocuitorul acestuia.

Galca a fost intrebat la conferinta de presa despre viitorul sau. Raspunsul sau a fost sec: "Intrebati conducerea"

21:36 13 Feb
Juventus 1-0 Napoli

FINAL! Juve invinge Napoli si conduce in Serie A!

Min 88: GOOOOL Juve! Zaza deschide scorul!

Echipele de start

JUVENTUS (4-4-2): Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra; Cuadrado, Khedira, Marchisio, Pogba; Dybala, Morata

NAPOLI (4-3-3): Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon, Higuain, Insigne

ACUM Valencia 2-1 Espanyol

FINAL! Gary Neville obtine prima victorie din La Liga dupa 13 meciuri, 2-1 cu Espanyol. Costel Galca are sanse mici sa mai ramana pe banca echipei catalane dupa aceasta infrangere.

Min 76: GOOOOL Cheryshev! Valencia intoarce scorul in 5 minute!

Min 71: GOOOL VALENCIA! Negredo egaleaza!

Min 53: GOOOL ESPANYOL! Oscar Duarte inscrie cu capul la corner!

Valencia: lves, Joao Cancelo, Santos, Abdennour, Siqueira, Parejo, Enzo Pérez, Rodrigo, Feghouli, Cheryshev, Alcácer

Espanyol: Pau, Javi López, Álvaro, Óscar Duarte, Víctor Álvarez, Diop, Abraham, Burgui, Marco Asensio, Mamadou, Caiedo

19:09 13 Feb

Stuttgart, cu Maxim pe teren timp de 80 de minute, s-a impus cu 2-0 in meciul cu Hertha si a ajuns la 5 victorii consecutive in Bundesliga (DETALII AICI)

16:58 13 Feb

ACUM LIVE Real Madrid 4-2 Athletic Bilbao

Min 90 - GOOOL Bilbao | Elustondo reduce din diferenta, insa este prea tarziu pentru oaspeti sa mai revina

Min 86 - GOOOL Real | Ronaldo inscris din interiosul careului dupa o centrare excelenta de pe partea dreapta, care l-a gasit singur la 10 metri de poarta

Min 45 - GOOOL Real | Toni Kroos inscrie pentru 3-1 in ultimul minut al primei reprize. Germanul a inscris cu un sut de la 11 metri, din intoarcere, dupa o pasa a lui Ronaldo

Min 37 - GOOOL Real | James ii readuce in avantaj pe madrileni dupa un sut fantastic cu stangul, de la 25 de metri

Min 10 - GOOOL Bilbao | Oaspetii egaleaza dupa o eroare colosala a alui Varane. Eraso a inscris cu poarta goala, dupa ce mingea l-a depasit pe Navas

Min 3 - GOOOL Real | Cristiano Ronaldo deschide scorul dintr-o pasa a lui Benzema. Inceput furibund de meci

16:57 13 Feb