Rayo - Real 1-0 | NURNBERG - BAYERN 1-1! Penalty ratat in prelungiri de gazde | United, sanse mici la UCL dupa 1-1 cu Chelsea! City castiga cu 1-0 la Burnley si revine pe primul loc

Inter - Juventus Borussia Dortmund - Schalke Campionate Europa Livescore Manchester United - Chelsea Campionate externe ACUM LIVE BURNLEY 0-0 MANCHESTER CITY, SPAL 0-0 GENOA | City poate redeveni lider in Premier League; Ionut Radu e titular la Genoa
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Duminica 28 Aprilie 2019, 21:13
Data actualizarii: Duminica 28 Aprilie 2019, 23:50

Tot in acest final de saptamana au loc meciuri decisive pentru promovare si in ligile secunde europene.

22:09 28 Apr
GOOOOL RAYO VALLECANO! Embarba deschide scorul dupa un penalty acordat cu VAR dupa faultul lui Vallejo.
20:36 28 Apr
Echipele de start la Rayo Vallecano - Real Madrid
20:15 28 Apr

NURNBERG 1-1 BAYERN MUNCHEN LIVE

Fazele cheie

Min 90+1. Penalty pentru Nurnberg dupa lovitura lui Davies cu cotul in fata unui adversar! Leibold trimite in bara!!!!

Min 75. GOL BAYERN |
Gnabry egaleaza cu un lob din careu si Bayern spera intr-o victorie care sa o apropie de titlu

Min 48. GOL NURNBERG |
Matheus Pereira deschide scorul, iar Bayern poate ramane la doar un punct in fata Borussiei Dortmund

Echipele de start

17:47 28 Apr

MANCHESTER UNITED 1-1 CHELSEA LIVE

INFO. David De Gea a gresit flagrant in 3 dintre ultimele 4 meciuri ale lui United, performanta negativa pe care nu o mai inregistrase in ultimele 123 de partide!

Min 43. GOL CHELSEA |
De Gea scapa mingea dupa un sut de la distanta, iar Marcos Alonso, pe faza, trimite in plasa

Min 11. GOL UNITED |
Juan Mata deschide scorul cu o reluare din interiorul careului

16:11 28 Apr

BURNLEY 0-1 MANCHESTER CITY

Min 63. GOL CITY | Aguero deschide scorul dupa mai bine de 60 de minute in care oaspetii au asediat poarta lui Burnley

BARCELONA 1-0 LEVANTE

Min 62 - GOOOL Barcelona | A fost nevoie sa intre Messi pentru ca Barca sa dea gol! Argentinianul deschide scorul cu un sut din interiorul careului, dupa o faza prelungita de atac a catalanilor. Messi a intors doi fundasi adversi in careul lui Levante

21:07 27 Apr

INTER 1-1 JUVENTUS

Min 61. GOOOL Juve |
Ronaldo egaleaza cu un sut din marginea careului, pe jos

Min 7. GOOOL Inter |
Nainggolan deschide scorul cu o mega-executie! Voleu din afara terenului! Mijlocasul a catapultat mingea in plasa!

BORUSSIA DORTMUND 2-4 SCHALKE

Dortmund a pierdut astazi probabil ultima sansa in lupta la titlu, dupa 2-4 pe teren propriu cu Schalke.

Goetze a deschis scorul, in minutul 14, dar Schalke a revenit rapid si a condus la pauza cu 2-1, prin golurile lui Daniel Cligiuri si Salif Sane. In repriza a doua, Dortmund a avut doi eliminati, Reus si Wolf, iar Caligiuri a reusit dubla in minutul 62.

Witsel a inscris pentru 2-3, in minutul 84, iar Breel Embolo a stabilit scorul final, doua minute mai tarziu.

Bayern joaca duminica, de la ora 19:00, cu Nurnberg.

23:42 26 Apr
GOOOOOL SALAH! Dubla si pentru egiptean dupa o noua centrare perfecta a lui Robertson.
23:26 26 Apr
GOOOOL MANE! Henderson centreaza perfect iar Mane inscrie cu o noua lovitura de cap! Atat de el, cat si Salah au cate 20 de goluri in acest sezon de Premier League si sunt in fruntea clasamentului golgheterului!
22:47 26 Apr
GOOOL SALAH! Arnold trimite o pasa ideala, Salah scapa singur si il lobeaza pe portarul lui Huddersfield
22:26 26 Apr
GOOOL MANE! Centrare in fata portii a lui Robertson, Mane trimite ideal cu capul si inscrie pentru 2-0!
22:21 26 Apr
Reusita lui Naby Keita este cea mai rapida marcata de Liverpool in era Premier League!
22:04 26 Apr
GOOOOOL LIVERPOOL! Recuperare imediat dupa lovitura de start, Keita scapa in careu si suteaza la coltul lung, mingea atinge si bara inainte sa intre in poarta! Doar 16 secunde de la startul partidei

21:10 26 Apr
Echipa lui Jurgen Klopp incearca sa revina pe primul loc, fiind la un punct in spatele lui Man City dupa 35 de etape. Lipseste Roberto Firmino din cauza unor probleme musculare, insa in lot se afla Alex Oxlade-Chamberlain, cel care nu a mai jucat de pe 24 aprilie 2018, de la mansa tur cu AS Roma din semifinalele UEFA Champions League, cand mijlocasul englez a suferit o accidentare teribila la genunchi.
Iata echipele de start la Liverpool - Huddersfield.

11:30 26 Apr
In acest weekend au loc multe meciuri interesante: „Derby d'Italia” (Inter Milano - Juventus), „Ruhr Derby” in Germania (Dortmund - Schalke), unul dintre derby-urile Budapestei (Honved - Ferencvaros), meciul pentru locurile de Champions League in Anglia (Manchester United - Chelsea), unul dintre derby-urile Scotiei (Rangers - Aberdeen), "Ro-Mo Derby" in Norvegia (Molde - Rosenborg), plus meciuri decisive pentru titlu in Germania, Anglia si Polonia, dar si alte partide ce se anunta demne de urmarit.

• Bordeaux - Ol. Lyon (Franta, Ligue 1, vineri, 26 aprilie, 21.45)

• Liverpool - Huddersfield (Anglia, Premier League, vineri, 26 aprilie, 22.00)

• Tottenham - West Ham United (Anglia, Premier League, sambata, 27 aprilie, 14.30)

• Borussia Dortmund - Schalke 04 (Germania, Bundesliga, sambata, 27 aprilie, 16.30)

• Honved - Ferencvaros (Ungaria, NB 1, sambata, 27 aprilie, 20.30)

• Inter Milano - Juventus (Italia, Serie A, sambata, 27 aprilie, 21.30)|

• Lechia Gdansk - Legia Varsovia (Polonia, Ekstraklasa, sambata, 27 aprilie, 21.30)

• FC Barcelona - Levante (Spania, La Liga, sambata, 27 aprilie, 21.45)

• Burnley - Manchester City (Anglia, Premier League, duminica, 28 aprilie, 16.05)

• Rangers - Aberdeen (Scotia, Scotish Premier League, duminica, 28 aprilie, 17.00)

• Manchester United - Chelsea (Anglia, Premier League, duminica, 28 aprilie, 18.30)

• Club Brugge - Anderlecht (Belgia, Pro League, duminica, 28 aprilie, 19.00)

• Sampdoria - Lazio (Italia, Serie A, duminica, 28 aprilie, 19.00)

• FC Nurnberg - Bayern Munchen (Germania, Bundesliga, duminica, 28 aprilie, 19.00)

• FK Krasnodar - TSKA Moscova (Rusia, Premier League, duminica, 28 aprilie, 19.00)

• Torino FC - AC Milan (Italia, Serie A, duminica, 28 aprilie, 19.00)

• Sporting Braga - Benfica Lisabona (Portugalia, Liga Sagres, duminica, 28 aprilie, 19.30)

• Molde - Rosenborg (Norvegia, Tippenligaen, duminica, 28 aprilie, 21.00)

• Rayo Vallecano - Real Madrid (Spania, la Liga, duminica, 28 aprilie, 21.45)

• Ol. Marseille - Nantes (Franta, Ligue 1, duminica, 28 aprilie, 22.00)

• + 7 meciuri din ligile secunde europene, in care se decide promovarea:

• Red Star 93 - Metz (Franta, Ligue 2, vineri, 26 aprilie, 21.00)

• Osasuna - Albacete (Spania, Liga Adelante, sambata, 27 aprilie, 19.00)

• Malaga - Mallorca (Spania, Liga Adelante, sambata, 27 aprilie, 19.00)

• Norwich City - Blackburn Rovers (Anglia, Championship, sambata, 27 aprilie, 21.30)

• Leeds United - Aston Vila (Anglia, Championship, duminica, 28 aprilie, 14.00)

• Union Berlin - Hamburger SV (Germania, 2.Bundesliga, duminica, 28 aprilie, 14.30)

• Lecce - Brescia (Italia, Serie B, duminica, 28 aprilie, 22.00)
  • 20 de meciuri de vazut in acest weekend in Europa. Inter - Juve, Man. United - Chelsea si Dortmund - Schalke, printre meciurile de interes
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”