"Din pacate, nu suntem la nivelul Stelei! Este echipa mai puternica!" Ce a spus Gazzaev dupa partida de pe National Arena

Steaua Aktobe Liga Campionilor Calificari
Data publicarii: Joi 07 August 2014, 07:55
Data actualizarii: Joi 07 August 2014, 07:51

STEAUA 2-1 AKTOBE | Antrenorul celor de la Aktobe a recunoscut superioritatea Stelei in dubla mansa din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.

Steaua a reusit a 11-a calificare consecutiva in grupele unei competitii europene in urma rezultatului cu Aktobe, urmand sa joace fie in grupele Ligii, fie in grupele Europa League, in functie de rezultatul din play-off.

Desi Steaua a castigat cu 4-3 la general cu Aktobe, antrenorul kazahilor crede ca a mers mai departe echipa mai buna.

"Felicit echipa Steaua pentru calificare. Este echipa mai puternica. S-a vazut clar dupa cele doua meciuri. In unele momente nu am avut noroc, ne-a lipsit experienta, dar Steaua a meritat sa mearga mai departe, pentru ca este mai puternica. In prima repriza, echipa a intrat emotionata si a ramas asa dupa primul gol incasat repede.

In a doua repriza, noi am jucat mai bine, dar din pacate nu suntem la nivelul Stelei. Am avut ocazii de a marca, insa nu au fost concretizate. La un meci de asemenea nivel trebuie sa inscriem la fiecare ocazie. Vom tine cont de greselile de miercuri pentru a nu le mai repeta. Dupa aceste doua meciuri ramand la parerea ca am o echipa buna, cu un viitor frumos" a declarat la finalul partidei Vladimir Gazzaev.