Reusita fenomenala: Galca a adus TIKI TAKA la Steaua! Golul de 2-0 al ros-albastrilor a venit dupa 10 pase consecutive: VIDEO

Data publicarii: Miercuri 06 August 2014, 21:33
Data actualizarii: Miercuri 06 August 2014, 21:42

Steaua a intrat la pauza meciului retur cu Aktobe cu un avantaj de 2-0, dupa golurile marcate de Alex Chipciu si Nicusor Stanciu. Reusita fostului mijlocas de la Vaslui a fost insa una cu adevarat superba, aceasta venind dupa 10 pase consecutive ale ros-albastrilor, care i-au ametit pe adversari.

Steaua a facut o prima repriza perfecta in returul cu Aktobe si a intrat la pauza cu un avantaj de doua goluri. Echipa lui Costel Galca a deschis repede scorul, Alex Chipciu marcand inca din minutul 3 al partidei.

Golul i-a facut pe stelisti sa joace mult mai dezinvolt si sa combine foarte relaxati. De altfel, golul de 2-0 a venit dupa o tesatura superba de 10 pase, la finalul carora Nicusor Stanciu l-a invins pe Sidelnikov.