Boloni invins cu greu de Liverpool

Data publicarii: Joi 28 August 2008, 01:13
Data actualizarii: Joi 28 August 2008, 10:43
Echipa lui Ladislau Boloni, Standard Liege a fost eliminata cu greu de mult mai titrata Liverpool cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de olandezul Dirk Kuyt in prelungirile meciului.

Standardul lui Ladislau Boloni a fost eliminat cu greu de catre mult mai titrata Liverpool cu un gol marcat in prelungirile meciului, in minutul 118 de catre olandezul Dirk Kuyt.

Chiar daca echipa lui Boloni a fost eliminata din cursa pentru un loc in grupele Champions League, Standard traieste macar sentimentul de a se fi predat cu greu in fata "cormoranilor". Ladislau Boloni venea pe Anfiel Road dupa o remiza alba cu Liverpool insa in ciuda unei aparari exacte, Liverpool a reusit sa marcheze cu greu in prelungirile partidei si sa ajunga astfel in grupele Champions League.