Moment GENIAL dezvaluit de Eder! Ce i-a spus Cristiano Ronaldo inainte de prelungiri. Ce scriu marile publicatii de sport din Europa dupa victoria istorica a Portugaliei

Cristiano Ronaldo Eder Portugalia Bucurati-va de fotbal
Data publicarii: Luni 11 Iulie 2016, 01:00
Data actualizarii: Luni 11 Iulie 2016, 01:02

Portugalia este noua campioana a Europei. Eder a marcat unicul gol, in minutul 110, in fata Frantei.

"In numele lui Cristiano Ronaldo", a scris Marca dupa finala, in timp ce AS a titrat "Maracanazo pe Saint Denis", facand referire la finala mondialului din 1950, gazduita de Brazilia si pierduta de tara gazda cu 2-1 pe Maracana, cu Uruguay.

"Franta plange", a scris L'Equipe la finalul partidei, in timp ce Gazzetta dello Sport a titrat: "Portugalia, Europa este a ta!"

Eder, eroul Portugaliei din finala cu Franta, a dezvaluit la finalul partidei ce i-a spus Cristiano Ronaldo chiar inainte de prelungiri.

"Mi-a zis ca o sa marchez golul victoriei. Mi-a dat incredere. A fost un gol pentru care a muncit toata echipa", a spus Eder.