El este Gheata de Aur de la Euro in acest moment! GALERIE FOTO: Imagini fantastice cu fetita lui Bale, intrata pe teren sa se bucure pentru calificarea nationalei

Gareth Bale Tara Galilor Bucurati-va de fotbal
Data publicarii: Duminica 26 Iunie 2016, 10:14
Data actualizarii: Duminica 26 Iunie 2016, 12:36

Tara Galilor s-a calificat in sferturi, dupa victoria cu Irlanda de Nord, si va intalni castigatoarea partidei dintre Belgia si Ungaria. Meciul e in seara asta la ProTV, ora 22:00

Tara Galilor, echipa aflata la prima participare la un campionat european, a reusit aseara o performanta fantastica - s-a calificat in sferturile de finala, acolo unde va intalni castigatoarea partidei dintre Belgia si Ungaria.

ProTV transmite in aceasta seara BEGIA - UNGARIA, de la ora 22:00

Unicul gol al victoriei cu Irlanda de Nord a fost de fapt un autogol al lui McCauley, in mintul 75, dupa o centrare a lui Bale.

UEFA a contorizat assist-ul lui Gareth Bale, care ocupa in acest moment primul loc in cursa pentru Gheata de Aur.

Bale are 3 goluri marcate, la fel ca si Morata, dar galezul conduce cu 1-0 in clasamentul secundar al assisturilor.

Bale a fost in centrul atentiei dupa fluierul final. Fetita lui a intrat pe teren pentru a se bucura de victoria galezilor.