"Performanta" remarcabila a lui Ronaldo cu Croatia: n-a atins mingea in careul advers, niciun sut pe poarta 90 de min! Gluma zilei pe Twitter: ce a spus Ronaldo Jr. in timpul meciului

Bucurati-va de fotbal
Data publicarii: Duminica 26 Iunie 2016, 09:42
Data actualizarii: Duminica 26 Iunie 2016, 10:00

Croatia - Portugalia a fost infiorator. O partida de sah intre doi antrenori tematori si superstaruri cu picioarele legate in teren.

"Parca ii antreneaza Iordanescu", a fost gluma care a circulat aseara pe Facebook.

Pe Twitter, cel mai raspandit meme a fost o poza cu baiatul lui Cristiano Ronaldo, consolat de un singur gand. "Trebuie sa mai astept o zi sa il vad jucand pe Messi" :)

Finala Copa America, Argentina - Chile, se joaca in aceasta noapte, la ora 03:00.

Dupa prestatia fantastica reusita in meciul cu Ungaria, cand a si marcat de doua ori, Cristiano Ronaldo a fost complet anihilat, mai degraba de jocul lipsit de orice fel de imaginatie al portughezilor, decat de defensiva croata.

Pana in minutul 60, Ronaldo nu atinsese niciodata mingea in careul advers. Dupa 90 de minute, niciun sut pe poarta.

Ronaldo a fost insa decisiv la faza golului. A fost un contraatac al portughezilor, Nani l-a gasit pe Ronaldo cu pasa, acesta a sutat in blocajul portarului, care nu a reusit sa respinga decat pana la Quaresma, cel care a impins mingea in poarta din cativa metri.